İlk ve Orta öğretimini Artvin Ardanuç ilçesinde okudu. Erzurum Sağlık Meslek Lisesinden  mezun olarak hemen meslek hayatına başladı. Artvin, Samsun ve Trabzon illerinde Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşların farklı birimlerde yönetici ve sağlık çalışanı olarak görev yaptı. Son yedi yıldır Sağlık Bakanlığı THSK Kanser Daire Başkanlığında Uzman olarak görev yapmaktadır.

Eğitim hayatına Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi İşletme ve Ebelik ön lisan, daha sonra On Dokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Lisansını tamamladı. Türk Hava Kurumu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme ABD Yönetim Organizasyon Yüksek Lisansını yaptı.
Çalışma hayatında birçok projede aktif olarak görev aldı. Çevre, kadınlar, çocuklar ve kanser hep çalışma alanı oldu. Uluslararası Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Karadeniz İlleri Dostluk ve İşbirliği Derneği Başkanı, Umut ve Yaşam Derneği Ankara Temsilcisi ve birçok Sivil Toplum Kuruluşlarının yönetim kurulu ve üyesidir. Evli olup üç kız annesidir.