Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Anne Sütü Kanserden Koruyor

Anne Sütü Kanserden Koruyor

Trabzon Sağlık Müdürlüğü, alan bebeklerde kanser görülme oranının daha düşük olduğunu bildirdi.

Trabzon Sağlık Müdürlüğü, alan bebeklerde kanser görülme oranının daha düşük olduğunu bildirdi.

İl Sağlık Müdürlüğünden Dünya Emzirme Haftası dolayısıyla yapılan yazılı açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü’nün bebeklerin ilk 6 ayda sadece anne sütü ile beslenmesini sağlıklı yaşam için şart koştuğu belirtildi.

Son yıllarda Sağlık Bakanlığının çalışmaları ve bütün sağlık personelinin çabalarıyla Türkiye’de ilk 6 ay sadece anne sütü verme ve emzirme oranlarının giderek arttığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İçindeki koruyucu maddeler nedeniyle bebeği enfeksiyonlardan korur. Anne sütü ve doğumdan sonra gelen kolostrum (ağız sütü) bebeğin ilk aşısı niteliğinde olup yüksek protein ve vitamin içeriği ile bebeğin beslenmesini sağlayarak ishal, soğuk algınlığı, öksürük gibi hastalıklara karşı korur. Anne sütü ile beslenen çocuklarda aşırı şişmanlık, şeker hastalığı, damar sertliği, koroner kalp hastalıkları, hipertansiyon, bronşit, ishal, astım, alerji ve psikolojik rahatsızlıklar daha az görülür. Anne sütü alan bebeklerde kanser görülme oranının daha düşük olduğu bilinmektedir.”

 

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım