Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

YENİ YILA UMUTLA GİRDİLER

YENİ YILA UMUTLA GİRDİLER

Umut ve Yaşam Derneği, Trabzon’da kanser tedavisi gören çocuklara yeni yıl eğlencesi düzenledi.KTÜ Uluslararası İlişkiler Kulübü öğrencileri birlikte hasta ve hasta yakınları ile rengarenk bir yılbaşı partisi gerçekleştirdi.

Kanser tedavisi gören çocuklara moral vermek için organize edilen yılbaşı partisi Trabzon Park Dedeman Otel’de Cumartesi günü gerçekleşti. KTÜ’lü gönüllü öğrencilerle beraber paylaço kostümlü gençlerin de bulunduğu partiye 30 çocuk ve aileleri katıldı.Parti boyunca düzenlenen çeşitli animasyon ve dans gösterilerine katılan çocuklar, gönüllerince eğlenerek mutlu oldular. Dans gösterilerinin ve eğlencelerin ardından bütün çocuklarla beraber yılbaşı pastası kesildi. Organizasyona katılan misafirlere yiyecek ve içeçek ikramları sunuldu.Daha sonra hasta çocuklara çeşitli sürpriz hediyeler dağıtıldı. Çocuklar doyasıya eğlenerek mutlu oldular.

ONLARIN GÜLÜMSEMELERİ ÇOK DEĞERLİ
Yılbaşı partisi etkinliğinde çocuklarla birlikte eğlenen Umut ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Nimet Baki, amaçlarının toplumda farkındalık yaratmak olduğuna ve lösemi hastalığının tedavisinde moralin önemine dikkat çekerek şöyle dedi:
“Bizler 12 yıldır lösemili hastalara bu tür sosyal etkinlikler düzenliyoruz. Buraya lösemili çocukların tedavisinde onlara moral sağlamak için geldik. Buradaki hastalara destek olmaya çalışıyoruz. Bu tür etkinlikler çocukları mutlu ediyor. Onların tedavisinde en önemli şey ise moral, biz de bunu sağlamaya çalışıyoruz.Moralin tedavi kadar önemli olduğunu biliyoruz ve bu yüzden elimizden geldiğince çocuklarımızın morallerini yüksek tutmaya çalışıyoruz.
Sağlıklı, mutlu ve bol gülümsemeli yılları olması için 2019’da da yeni projeler, yeni umutlarla çalışmaya devam edeceğiz.Tedavi görmekte olan çocuklarımız, yeni yıl eğlence programında güzel dilekleri ve kocaman umutlarıyla çok ama çok eğlendiler. Onların bu kadar mutlu olduğunu görmek bizleri daha çok motive ediyor,yorgunluğumuzu unutturuyor. Çocuklarımızın sağlığı için mutlu olmaları,biraz da olsa kötü düşüncelerden uzaklaşıp hayal dünyalarını yaşamaları için çabalıyoruz.” diye konuştu.

Organizasyona katılan KTÜ Uluslararası İlişkiler Kulübü başkanı Beyza Kuruş çok mutlu olduklarını ifade ederek;
”Uluslararası İlişkiler Kulübü olarak, yüzlerde tebessüm oluşturmak amacıyla çıktığımız bu yolda, bugün böyle bir etkinlikte bulunarak amacımıza bir kez daha ulaşmış olmanın mutluğunu yaşadık. Bize bu fırsatı sunan başta sayın başkan Nimet Baki olmak üzere aynı zamanda gönüllüsü olduğum Umut ve Yaşam Derneği ailesine kulübüm adına teşekkür ederim. ” dedi.
Programın sonunda derneğe maddi ve manevi destekleri olan gönüllere plaket takdim edildi. Umut ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Nimet Baki;
” Derneğimize destkelerinden ötürü gönüllerimize,çocuklarımıza sürpriz hediyeler ve neşe dolu enerjleri ile güzel bir gün yaşatan KTÜ Uluslararası İlişkiler Kulübü Öğrencilerine,Manşet 61 ve Haberim Hamsi Tv ‘ye çok teşekkür ediyoruz. ” dedi

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım