Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Yeliz Arısoy’un Hikayesi

Yeliz Arısoy’un Hikayesi

 

Merhabalar ben Yeliz Arısoy. Ben 36 yaşındayım. Benim hikayem 2020’nin Ocak ayında başladı. Yaklaşık 14 haftalık hamileydim göğsümde sert, büyük ve acı veren bir kitle hissettim ve bunu tesadüfen farketmem ise büyük bir acı çünkü ben farkedene kadar kitle büyümüştü dışarıdan bakıldığında bile görülebiliyordu sonra hastaneye gittim. Hamile olduğum için sadece ultrason ve biyopsi yapıldı. Tabi bu işlemler 1 ayı buldu. Biyopsi sonucuma göre Diffüz Büyük Agresif Huylu B Hücreli Lenfoma/Non Hodgkin teşhisi konuldu. Yalnız benim lenfoma çok nadir rastlanan bir bölgede her iki memede çıktı. Teşhis konulduğunda 4 veya 5 aylık hamile olmuştum. Gittiğim hastane bebeği almak istedi ama ben bunu istemediğim için başka bir hastaneye gittim.

Oradaki doktorlar 3 ayı geçtiğim için bebeğimi almadan tedavi verebileceklerini söylediler. Bebeğimle birlikte kemoterapi aldım. Sağlıklı bir bebek dünyaya getirdim şükürler olsun. Doğumdan sonra da 15 gün sadece hafta içi olmak üzere radyoterapi aldım. Beyine metastaz yapmasın diye belden omurilikten iki kür iğne yapıldı. Aralık ayında pet çekildim ve kanseri yenmiş görünüyorum. Çok zor ve sancılı bir süreçti. Benim yaşadıklarımdan ötürü tavsiyem kimse sağlığını ihmal etmesin ve sürekli kendilerini kontrol etsinler. Hiçbir belirti yoksa bile yılda 1 kez rutin kontrollere gitsinler. Rabbim kimseye yaşatmasın inşallah

 

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım