Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Umut Ve Yaşam Derneği’nden Muhteşem Organizasyon

Umut Ve Yaşam Derneği’nden Muhteşem Organizasyon

Umut ve Yaşam Derneği’ninTrabzon  Ahmet’s Restaurant’ta düzenlediği kahvaltı organizasyonunda, kanserle mücadele eden üyeler, hasta yakınları ve gönüllü destekçiler bir araya geldiler.

Kahvaltıya; dernek gönüllüleri, üyeler, hasta çocuklar, hasta yakınları ve çeşitli illerden gelen misafirlerde katıldı.

Umut ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nimet BAKİ başkanlığında düzenlenen programa Ortahisar Belediye Başkanı Sn. Ahmet Metin GENÇ’in değerli eşi Arzu AYDIN GENÇ de katıldı.

İstanbul’dan kahvaltı organizasyonu için Trabzon’a gelen yoga eğitmeni Özgür Çelebi, kahvaltı sonrası yoga hakkında bilgi vererek;yoganın hastalıklarla mücadelede faydasını anlattı.

Umut ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nimet BAKİ yoga hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Yapılan çalışmalar yoganın sadece erken evre kanserlerde kullanılabilen bir uygulama olmadığını, ileri evre meme kanseri kadınlarda ağrıyı hafiflettiğini, halsizliği azalttığını ve psikolojik olarak durumu kabullenmeye yardımcı olduğunu göstermektedir.

Bunun yanı sıra yoga sadece gençler değil ileri yaştaki kanser hastaları içinde uygundur. Ayrıca tam iyileşme şansının olmadığı, fiziksel performansın uygun olduğu tüm hastalarda da kullanılabilecek bir uygulamadır.”

Son olarak yoganın hastalıkla mücadele aşamasında olumlu katkılar sağladığını düşündüğünü belirterek, kanser hastası ve yakınlarını düzenli olarak yoga yapmaya davet etti.

Umut ve Yaşam Derneği’ne vermiş oldukları desteklerden dolayı  Sn. Ahmet Metin GENÇ ve eşi Arzu AYDIN GENÇ’e, yoga eğitmenimiz Özgür Çelebi’ye,

katılım sağlayan bütün gönüllülere ve davetlileri en güzel şekilde ağırlayan Ahmet’s Restaurant çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

#umutveyasamdernegi 

Kanserle mücadele eden çocuklarımızın mutluluğuna ortak olmaya devam ediyoruz. Sizlerin de desteği ile kanser savaşçılarınızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım