Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Umut ve Yaşam Derneği’nden Kanser Hastalarına Psikolojik Destek

Umut ve Yaşam Derneği’nden Kanser Hastalarına Psikolojik Destek

Umut ve Yaşam Derneği’nden Kanser Hastalarına Psikolojik Destek

Umut ve Yaşam Derneği; kanser tedavisi gören çocuklara ve ailelerine, tedavisi biten kanser hastalarına psikolojik destek sağlıyor.

Trabzon Kaşüstü’de bulunan Yeni Bir Gün Danışmanlık Merkezi’nde, kanser tedavisi devam eden çocuklara, ailelerine ve kanser geçmişi bulunan vatandaşlara bireysel ve gurup terapisi verildi.

Umut ve Yaşam Derneği yönetim kurulu başkanı Dr. Nimet Baki, derneğin gönüllü diyetisyeni Semiha Kadıoğlu, dernek üye ve gönüllüleri psikoterapi merkezine yoğun ilgi gösterdiler.

Uzman Aile Danışmanı Emine Bulut, kanser tedavisi gören çocuklarla kurumun oyun odasında çocukların kendilerini psikolojik olarak daha iyi hissetmelerini ve tedavi süreçlerine katkı sağlayacak etkinlikte bulundular.

Ayrıca kanser tedavisi devam eden çocukların ailelerine, kanser geçmişi olan dernek üyelerine ve aktif tedavi alan yetişkin kanser hastalarına da psikologlar tarafından psikolojik destek sağlandı.

Etkinlik sonrası Umut ve Yaşam Pastası kesilerek misafirlere ikram edildi.

Umut ve Yaşam Derneği yönetim kurulu başkanı Dr.Nimet Baki: “Kanser tedavisinde ilaçlar kadar etkili olan moral ve motivasyondur. Kanser tedavisi devam eden çocuklarımızın psikolojik sağlığını düşündüğümüz için gönüllü olarak bize destek veren Yeni Bir Gün Danışmanlık Merkezi ile çalışmaya başladık. Buradaki gönüllü psikologlarımız çocuklarımızla çeşitli oyun etkinlikleri, bireysel psikoterapi ve hasta yakınları ile gurup terapisi gerçekleştirerek onlara bu zorlu süreçte olumlu katkı sağlamaya çalıştılar. Çocuklarımız ve aileleri verdiğimiz bu hizmetten oldukça memnun olduklarını ve kendilerine psikolojik açıdan büyük yarar sağladığını söylediler. Dernek olarak onlara maddi desteğin yanında öncelikli amaçlarımızdan biri de psikolojik destek sağlamaktı. Bunun onurunu yaşıyoruz. Bizlere gönüllü hizmet veren Yeni Bir Gün Danışmanlık Merkezine, Ali Danışmanı Emine Bulut, Psikolog Ali Bulut ve Psikolog Hasan Kantarcı ‘ya çok teşekkür ediyorum. Bizlere ve ailelerimize anlamlı katkıda bulundular.” diye konuştu.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım