Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Umut ve Yaşam Derneği Lösemi Trabzon Karadeniz Kolejinde Lösemiyi Anlattı

Umut ve Yaşam Derneği Lösemi Trabzon Karadeniz Kolejinde Lösemiyi Anlattı

2-8 Kasım Lösemi Haftasında okulları ziyaret edip lösemi hakkında bilgilenme yapan Umut ve Yaşam Derneği, Trabzon Karadeniz Kolejinde öğrencilerle buluştu.

Umut ve Yaşam Derneği yönetim kurulu başkanı Dr.Nimet Baki, öğrencilere lösemi hakkında bilgiler verdi.

Karadeniz Koleji ilkokul müdürü Selma Akyüz, öğretmenleri ve öğrencileri maske takıp

” Lösemi değil sevgi bulaşıcıdır” sloganı ile lösemili çocuklara destek verdi.

 

Trabzon’dan Urfa ya Sevgi Elini Uzattılar

Lösemi haftasında farkındalık oluşturmak isteyen Karadeniz Koleji ilkokul öğrencileri aralarında para toplayarak Urfalı fakat Gaziantep ‘de lösemi tedavisi gören kanser savaşçısı Menessa Altınsoy’a hayali olan akülü araba hediye ettiler.

İlkokul müdürü Selma Akyüz ” Umut ve Yaşam Derneği vasıtasıyla ulaştığımız küçük savaşçımız Menessa’nın hayalini gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Artık Umut ve Yaşam Derneği ile kanserle mücadele eden çocukları mutlu etmek ve onlara destek olmak için işbirliği içinde olacağız.” diye konuştu.

Başkan Baki: ” Başta Karadeniz Koleji ilkokulu müdürümüz Selma Akyüz Hanım olmak üzere bütün öğretmenlere ve öğrencilere duyarlılıkları için teşekkür ediyorum.Dernek  olarak uzun yıllardır Menessa gibi yüzlerce çocuğa maddi ve manevi olarak destekte bulunuyoruz.Bu işi gönüllü bir şekilde yaparken bizlere destekte bulunan okullar, öğrenciler ve diğer kamu görevlileri heyecanımızı artırıyorlar. Derneğimize destek olarak bizlere güç katan bütün arkdaslarımıza teşekkür ederim.” diye konuştu.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım