Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Umut ve Yaşam Derneği Kanser Haftasında Kanser Savaşçılarını Yalnız Bırakmadı

Umut ve Yaşam Derneği Kanser Haftasında Kanser Savaşçılarını Yalnız Bırakmadı

Umut ve Yaşam Derneği 1-7 Nisan kanser haftasında kanser savaşçılarını yalnız bırakmadı.

12 yıldır kanserle savaşan hasta ve hasta yakınlarının yanında olan Umut ve Yaşam  Derneği bu sene de kanser haftasını çeşitli etkinlikler yaparak geçirdi.Karadeniz Kadın Dayanışma Derneğinin kadın festivaline katılan Umut ve Yaşam Derneği festival boyunca derneğe ait stanttan gelen katılımcılara derneğin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Kansere farkındanlık oluşturmak için halkı bilinçlendiren dernek gönüllüleri stantı ziyaret eden katılımcıları dernek ve kanser hakkında bilgilendirdi.

Hastaları Evlerinde Ziyaret Ettiler

 

Daha önce meme kanserini yenen,Umut ve Yaşam Derneği üyeleri ile birlikte meme CA tanısı ile tedavi gören Fatma Hanım’ı  evinde ziyaret edip kendilerinin tedavi sürecinde yaşadıklarını ve tecrüblerini paylaştılar.

 AML tedavisi gören minik Çağtayı’n evinde misafir oldular

Yomra’nın Yokuşlu Köyü’nde yaşayan ve KTÜ Farabi Hastanesi’nde lösemi tedavisi gören bir buçuk yaşındaki Çağatay’a hediyelere alarak evinde ziyaret ettiler.

Umut ve Yaşam Derneği yönetim kurulu başkanı Dr.Nimet Baki: ”Çağtay odasına girdiğimizde bizi doktor sanıp biraz çekindi ve bizimle oynamak istemedi. 9 aydır belki de 500 ün üstünde tedavi amaçlı enjeksiyon yemiş bunun verdiği korkuyla bize biraz uzak kaldı. Doktor olmadığımızı, onunla oyunlar oynamak için geldiğimizi söyledik ama nafile.Hediye olarak getirdiğimiz kırmızı üç tekerlek bisiklete bizim yanımızda binmese de biz ayrıldıktan sonra keyfini çıkarıyor.Sevgili yavrumuzun sağlığı ve tedavisi bizim için her şeyden önemli.Daha bu yaşında bu kadar zorluklarla mücadele ediyor.Tedavi sürecinde maddi ve manevi olarak her zaman yanında olacağız. Küçük savaşçımız Çağatay’ın annesi Sevgi Hanıma misafirperverliğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım