Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Umut ve Yaşam Derneği Elazığ Temsilciliği Kuruluş Yıl Dönümü Programı Düzenlendi

Umut ve Yaşam Derneği Elazığ Temsilciliği Kuruluş Yıl Dönümü Programı Düzenlendi

Umut ve Yaşam Derneği Elazığ temsilciliği 1. Kuruluş yıl yıl dönümü programı ve Lösemi hastaları için moral gecesi düzenlendi. Düzenlenen geceye Ak parti Elâzığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Belediye Başkanları, Umut ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu İl Başkanı ve üyeleri, STK temsilcileri ve kurum müdürleri de katıldı.

Umut ve Yaşam Derneği Elazığ temsilciliği 1. Kuruluş yıl yıl dönümü programı ve Lösemi hastaları için moral gecesi düzenlendi.

 

“BU HASTALIĞIN PENÇESİNDE OLANLARA FARKINDALIK OLUŞTURABİLMEK ADINA BİRÇOK ETKİNLİĞE İMZA ATTIK”

Umut ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu İl Başkanı Hüsna Erdem Çakmak’ın açılış konuşmaları ile başlayan gecede çakmak, “1. Yılımızın heyecanını yaşadığımız bu güzel ve anlamlı gecede heyecanımıza ortak olduğunuz için hepinize teşekkür ederim” diyerek, “hayra vesile olan hayrı yapan gibidir şüphesiz düsturuyla çıkmış olduğumuz bu yolda bir seneyi geride bırakmanın mutluğunu yaşıyoruz babasını bu hastalıktan kaybetmiş bir evlat olarak bu zorlu ve sancılı süreçte yaşadığım zorlukları, sıkıntılar, yaşadığım bütün üzüntüleri düşündüğüm zaman neye yapabilirim diye oturup düşünerek neler yapabileceğimi düşünerek bir boşluğunu oluşturduğum dönemde Umut ve Yaşam Derneği ile tanışarak yollarım kesişmiş oldu ve sonrasında bu hastalığın pençesinde olanlara destek olmak ve toplumuzda farkındalık oluşturabilmek adına birçok etkinliğe imza attık ve bu özel ve anlamlı gecede de tekrar beraber olarak böyle bir güzel geceye imza atmış olduk” ifadelerinde bulundu.

BAKİ: LÖSEMİNİN ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİNİ HER PLATFORMDA ANLATMAYA ÇALIŞIYORUZ

Umut ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Bşkanı Dr. Nimet Baki “Kurulduğumuz ilk günlerde böyle bir geceyi düzenlediğimizi tahmin bile demezdim şuan o kadar çok mutluyum ki duygularımı anlatmam mümkün değil çok güzel bir gece düzenlediğimiz için Hüsna Erdem Başkanımıza teşekkür ediyorum” diyerek, “Kanser erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilir bir hastalık lösemide aynı şekilde biz ilk derneği kurduğumuz zaman öncelikle erken teşhis edildiğinde 3 tür kanser türü var ki Rahim, Meme ve kolon kanseri biz öncelikle bu kanser türleri üzerinde çalışmalar yaptık ve Türkiye’de ilk mobil araçta kanser tarama projesini de dünyaya getirdik gezilerimizle hastalarımıza, hasta çocuklarımızla birlikte maratonlara katılıyoruz düzenli olarak kemoterapi de müzik etkinliği yapıyoruz, eğitim araştırma hastanesinde kanser hastalarının rahat edebileceği 3 tane süit oda yaptık hasta çocuklarımızı dilleklerini gerçekleştiriyoruz bilim ve bilinçlendirme günleri adına İstanbul, Ankara, İzmir ve Elazığ gibi 10 ilde temsilciklerimiz var onların aktivitelerine katılıyoruz ve löseminin erken teşhis edildiğinde tedavi edilir olduğunu her platformda anlatmaya çalışıyoruz” ifadelerinde bulundu.

DEMİRBAĞ: GÜZEL HİZMETLER YAPARAK UMUT VERİYORLAR

Ak parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’da, “Bu akşam Sadet hanımla tanışma fırsatı buldum kendisine çocuklarımıza gösterdiği yakın ilgi alakadan dolayı tedavileri konusunda gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum ve genel başkanımıza Türkiye genelinde yaptıkları bu güzel ve hayırlı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum gerçekten güzel hizmetler yaparak umut veriyorlar. Hüsna hanımın davetine gelme fırsatı bulduk bu başarılı hizmetlerin devamını diliyorum” sözlerini kaydetti.

“BUGÜNÜN ANA KAHRAMANI ANNELERDİR”

Fırat Üniversitesi Çocuk Hastalıkları Ana Bilim Dalın Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadet Akarsu’ konuşmasında anlamlı mesajlar vererek, “Aslında bizler hep birlikteyiz hepimiz her an bu hastalığı yaşayabiliriz o yüzden biz aileyiz ve bence bugünün ana kahra mı aslında annelerdir o anneler çocuklarının hastalığında o yükü asıl çeken kişiler” diye konuştu.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım