Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

UMUT VE SAVAŞIM DERNEĞİ ULUSAL KANSER KONGRESİNDE

UMUT VE SAVAŞIM DERNEĞİ ULUSAL KANSER KONGRESİNDE

IMG_4473

2-4 Nisan 2014 tarihleri arasında Ankara´da T.C Sağlık Bakanlığı Kanser Dairesi Başkanlığı ve Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Kanser Enstitüsü, Dokuz Eylül Üniversitesi Kanser Enstitüsü, MECC (Ortadoğu Kanser Konsorsiyumu)-ASCO (Amerikan Kinik Onkologlar Derneği), Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı (IARC), Sağlıkta Umut Vakfı ve Kansere Karşı Ele Ele Federasyonu işbirliği ile “Ulusal Kanser Haftası Kayıtçılık ve Tarama Eğitimleri” düzenlendi.

Sağlık bakanı Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU, Dünya Kanser Kontrol Örgütünün Başkanı Prof. Dr. Tezer KUTLUK, Kanser Savaş Daire. Başkanı Doç. Dr. Murat GÜLTEKİN’ in katıldığı kongreye Kansere Karşı Ele Ele Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Umut Ve Savaşım Derneği başkanı Dr. Nimet BAKİ derneği temsilen poster sunumuyla katılmıştır.

IMG_4467

Dr. Nimet BAKİ “Küresel düzeyde her yıl 12 milyondan fazla insanın kanser olduğu bir dönemde, sorumluluklarımızın bilincinde olarak kansere karşı hep birlikte mücadele etmekteyiz. 2011 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kanseri de içerecek şekilde, bulaşıcı olmayan hastalıkları gündemine almış ve 200´e yakın ülkenin temsilcilerinin katılımı ile Dünya´nın kanserle mücadelede yapması gereken eylemler konuşulmuştur. Bu açıdan önümüzdeki yıllar kanserle savaşta önemli gelişmeler yaşanacaktır. Ulusal Kanser kongreleri ülkemizde son gelişmelerin konuşulması, tartışılması için önemli bir fırsatlar oluşturmuştur.

Yoğun bilimsel kurul çalışmalarının ardından, kanser konusundaki genel ve güncel konuların alanında uzman ulusal ve uluslararası konuklarımız ile en etkili şekilde konuşulması planlanmıştır. Giderek ilerleyeceğine inandığımız kanser önleme programları ve hedefe yönelik tedavilerin önem kazandığı bu dönemde, tedavi seçeneklerinin karşıt görüşler de dikkate alınarak tartışılacağı bir platform oluşturulmuştur.” diye ifade etti.

IMG_4491 IMG_4624 IMG_4625

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım