Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Umudunu Hiç Yitirmedi,Kanseri Yendi

Umudunu Hiç Yitirmedi,Kanseri Yendi

Elif Çinko Sara (Meme Kanseri)

2015 yılı, muhteşem yeni yıl kutlaması ile başlamıştı. Yeni umutlar, yeni hayaller ve bebek beklerken tam da 32 yaşında kapımızı çaldı bu hastalık. Nasıl oldu ben bile anlamdım. Duşta elime gelen sertlik, sağ göğsün sol göğsüm büyük olduğumu fark etmemle başladı her şey. 2. annem kavınvalidemin baskısıyla doktora gittim ve çıkan sonuç meme kanseri! En kötüsü sağ göğsün tamamen alınacak olması. “Bittim Allah’ım dedim, olmaz olamaz aldırmam.” Çok da uğraştım aldırmamak için ama bütün gittiğim hocaların alınacak demesi beni bitirmişti. Ameliyata 1 gün kala solda şüphe çıkması ve alınabilir denmesi ile ikinci şoku yaşadım, ölüyorum sandım. 25 Mart’ta büyük bir operasyonla sadece sağ göğsüm alındı. Neyse ki sol temizdi, koltuk altım temizdi. O zaman Rabbim’in verdiği ve aldığı her şeye bunda da bir hayır vardır dedim.

Sonra kemoterapi başladı. Radyoterapiye gerek duymadılar. Çok zordu evet ama hayat çok güzeldi, yaşamak, nefes almak… Muhteşem eşim, bir o kadar kocaman ailem ve yapılan onca güzellikler süprizler… Daha çok erken dedim, ben çok güçlüyüm güçlüyüz dedim. Tüm bu süreçte peruk takmadan işime, gezmelerine devam ederek hayatıma devam ettim ve sonunda da yendim. Şimdi ise umrumda bile değil. Hala sağ göğsüm yok ve hayat çok güzel, yaşamak tarifsiz. Her anımıza şükürler olsun.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım