Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

ULUSLARARASI HASTA DERNEKLERİ TECRÜBE PAYLAŞIM ZİRVESİ MÜNİH’TE YAPILDI

ULUSLARARASI HASTA DERNEKLERİ TECRÜBE PAYLAŞIM ZİRVESİ MÜNİH’TE YAPILDI

RIMG_2065oche tarafından düzenlenen “Uluslararası Hasta Dernekleri Deneyim Paylaşımı Toplantısı – IEEPO” 40 ülkeden 189 hasta derneği üyesinin katılımıyla, 3-4Mart tarihlerinde Münih te gerçekleşti. Kanser, hematoloji, romatoloji, MSS, hepatit, böbrek yetmezliği ve kistik fibrosis alanlarında çalışan hasta dernekleri dört ana başlıkta deneyim paylaşımı gerçekleştirdiler:

   Tüm dünya ülkelerinden 40 ülke 189 delegenin katıldığı organizasyona Türkiye’deki kanser, nörolojik, solunum, fizik tedavi, hasta derneklerini temsilen Trabzon Umut ve Savaşım Derneğinden Dr. Nimet BAKİ temsil etti…

BAKİ “Uluslararası hasta dernekleri tecrübe paylaşım zirvesi Münih’te gerçekleştirildi. Konferansta derneklerin stratejik yönetimden, proje yönetimine; fon yaratmadan finansal kaynakların yönetimine, pazarlama ve iletişimden, insan kaynakları ve kalite yönetimine kadar birçok alan da uzman kişiler tarafında interaktif ve çok yararlı bilgiler verildiğini belirtmek isterim. Bu organizasyona katılmaktan çok mutlu olduğumu söyleyebilirim …”diye ifade etti.

Başkanlığını Mary Baker’ın yaptığı toplantıda, CEO’muz Severin Schwan da bir saatlik bir oturum gerçekleştirerek, bilimin ve moleküler düzeydeki yaşanan ilerlemenin ne kadar ümit verici olduğundan ve bugün daha etkili ilaçları geliştirme şansımızın olduğundan bahsetti. Roche’un ilaca erişim, innovasyon, araştırma ve geliştirmede oynadığı lider konumu vurguladı. Tüm paydaşların, hastaları daha fazla destekleyebilmek için, ilaca erişim konusunda işbirliği içinde hareket etmesi gerekliliğinin altını çizdi.

 

IMG_2017 IMG_2038 IMG_2056 IMG_2058IMG_2068 IMG_2077

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım