Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası(TTSO) yeni yönetimine hayırlı olsun ziyareti!

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası(TTSO) yeni yönetimine hayırlı olsun ziyareti!

trabzon-da-kirsal-alanda-kanser-taramasi-yapi-4761302_400

Trabzon’da, kırsal alanda mobil araçlarla kanser taraması yapıldı.

Trabzon Umut ve Savaşım Derneği Başkanı Dr. Nimet Baki, Kadınlarda Sağlıklı Yaşam Projesi’nin kırsal alanda sürdürülmesini destekleyen Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette bir konuşma yapan Baki, kırsal alanda 40 yaş üstü meme ve rahim ağzı kanseri mobil taramalarında 4 vaka tespit edildiğini ve sağlık işlemlerine başlanıldığını söyledi.

Çalışmaların devam edeceğini belirten Dr. Nimet Baki, hazırlanan yayının bin 200 kadına ulaştığını kaydeden Baki, “İçişleri Bakanlığına destekleri için teşekkür ediyoruz. Kırsal alanda kadınlar üzerinde yaptığımız kanser tarama çalışmamızda 4 vaka tespit edildi. Gerekli takiplerine başlanıldı” dedi.

Devletin sağlık politikalarının oluşturulmasında yürütülen projenin rol aldığını kaydeden Dr. Baki, şöyle konuştu: “Hatta yaptığımız çalışmalar sağlık politikalarına yansıdı. Yaptığımız araç ilkti. Şimdi devlet bu tür araçları yaptırarak sayısını artıracak.”

KANSER TARAMA ÇALIŞMASI MADDİ DEĞERLE ÖLÇÜLEMEZ

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, dileklerinin hiç hasta olmaması olduğunu ifade etti. Hacısalihoğlu, kanser vakalarının erken yakalanabilmesi için yürütülen tarama çalışmalarına oda olarak desteklerinin devam edeceğini belirterek şunları söyledi: “Bir kişiyi dahi erken yakalamak çok çok önemlidir. Bunlar maddi değerle hesaplanamaz. Her zaman devlet sivil topluma yol göstermez. Sivil toplum da devlete yol göstermektedir. Bu çalışmalar toplumsal duyarlılığımıza güzel örnektir. TTSO olarak bu projeyi destekliyor olmaktan mutluluk duymaktayız. Kırsal alanda kadınlarımızın sağlığına yönelik bu hizmetin sürdürülmesini arzu ediyoruz. Ulaşılamayan kadınlarımıza da bu hizmetin ulaştırılması kanser taramasından geçirilmesini destekleyeceğiz”

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım