Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Trabzon Umut ve Savaşım Derneğinin mobil mamografi aracı Balıkesir’de!

Trabzon Umut ve Savaşım Derneğinin mobil mamografi aracı Balıkesir’de!

balıkesir2

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı dünyaca ünlü Sarımsaklı plajlarıyla tanınan Küçükköy beldesinde, mobil araçla kadınlara yönelik göğüs kanseri taramaları başlatıldı. 28 Şubat’a kadar sürecek olan mobil mamografi cihazı ile ücretsiz göğüs kanseri taramasına belde de yaşayan kadınların yoğun ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmıyor. Radyoloji teknikeri Feyza Guguk’un yanı sıra, iki hemşire ve Küçükköy Belediyesi personellerinden oluşan ekip tarafından steril koşullarda gerçekleştirilen tarama işlemi ile tüm belde ve ilçe genelindeki vatandaşların yararlanması öneriliyor. Her gün saat 10.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmete açık olacağı belirtilen mobil araç içerisindeki mamografi cihazıyla günde ortalama 40-50 kadının taramasını gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

balıkesir3
‘Erken teşhis hayat kurtarır’ sloganıyla yola çıkan gezici mamografi cihazı taramalarının 40 yaş ve üzeri bayanları kapsadığı belirtiliyor.

BELEDİYE BAŞKANI MESUT ERGİN YOĞUN İLGİDEN MEMNUN

Radyoloji teknikeri Feyza Guguk iki hemşire ve belediye personellerinden oluşan ekip tarafından steril ortamda gerçekleştirilen tarama işlemi ile Balıkesir’de tüm belde ve ilçe genelinde halkın hizmetine sunuldu.Sabah 10:00 ile 17:00 saatleri arasında hizmete açık olacak olan mamografi cihazı ortalama günde 40 ila 50 bayanın taramasını gerçekleştirecek.Erken teşhis hayatı kurtarır sloganıyla yola çıkan gezici mamografi cihazı 40 yaş ve üzeri bayanları kapsamaktadır.Tamamen ücretsiz olacak mamografi testine katılacak olan bayanların çekimi sabırsızlıkla bekliyor…

balıkesir5 balıkesir1 balıkesir

balıkesir4

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım