Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Trabzon Umut Ve Savaşım Derneği’ne Anlamlı Ödül!

Trabzon Umut Ve Savaşım Derneği’ne Anlamlı Ödül!

Ekran Resmi 2013-04-03 20.11.14 Ekran Resmi 2013-04-03 20.11.33

 

 

 

Sağlık Bakanı’ndan Trabzonlu Doktora Ödül

Trabzon Umut ve Savaşım Derneği’ne Anlamlı Ödül…

Sağlık Bakanlığı, Kanser Daire Başkanlığı, 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası sebebiyle Trabzon Umut ve Savaşım Derneği’nin kansere karşı verdiği mücadeleyi ödüllendirdi.

84150

1-7 Nisan “Ulusal Kanser Haftası” etkinlikleri kapsamında, Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene sağlık bakanı başta olmak üzere, milletvekilleri, 81 ilin halk sağlığı, sağlık müdürleri, KETEM sorumlularının yanı sıra, Ürdün, Suudi Arabistan, Avusturalya, İtalya, Güney Kore, Singapur, Katar, Mısır kans
er merkezi başkanları da programa katı


ldığı “Ulusal Kanser Haftası Sempozyumu 2013 Ödülleri” sahiplerini buldu.
3.20130403105521
Trabzon Umut ve Savaşım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nimet Baki, Trabzon ve çevresinde yürüttüğü kanser kontrol faaliyetleri yanı sıra, özellikle kadınlara yönelik servikal ve meme kanseri taramalarında ülkemizde mobil meme kanseri tarama cihazlarının kullanılmasında öncülük etmiş, derneğe ait cihaz ile Bakanlığın pilot projelerinin yürütülmesinde rol almış ve kanser taramalarında devlet politikalarının belirlenmesinde önemli rol üstlenerek ödül almaya layık görüldü.
Sempozyumda Dr. Baki’nin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman gibi kanserle ilgili çeşitli çalışmalarıyla

2.20130403105544

 ödül alan isimler arasındaydılar.
Ödüle layık görülenler arasında, tek kadın sağlıkçı olmasıyla dikkat çeken Dr. Nimet Baki, sempozyuma katılan kadınların ilgi odağı oldu.
Tören sonrası kadın destekçileriyle fotoğraf çektiren Baki, tek tek bütün soruları yanıtladı.
Ödülünü Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan alan Dr. Baki, aldığı ödülün bu alanda almış olduğu ilk ödül olmadığının altını çizerek, ödüllerin ona daha çok çalışma azmi verdiğini sözlerine ekledi.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım