Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Sanatı Aşkı İle Kanser Savaşını Kazandı

Sanatı Aşkı İle Kanser Savaşını Kazandı

10 yıl boyunca Ümraniye’den Zeytinburnu’na hat sanatını öğrenmek için giden Meral Özsu, yakalandığı kolon kanserini yendi. Öğrenme azmiyle kanseri yenen Meral Özsu yaşadıklarını anlattı.

İstanbul’da yaşayan ev hanımı Meral Özsu 10 yıl önce kolon kanseri olduğunu öğrendi. Kanserle hastane tedavisi dışında da savaşan Özsu, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi tarafından verilen kurslara kaydını yaptırdı. Osmanlıca ve hat sanatı kurslarına başlayan Meral Özsu bu süreçte evini Ümraniye’ye taşımak zorunda kaldı. 3 saat süren yola rağmen Ümraniye’den Zeytinburnu’na hat sanatını öğrenmek için gitmeye devam eden Meral Özsu, 10 yıl süren kursiyerlik sürecinde kanseri de yendi.

“AYETLERLE BAŞLAYIP ŞİFA BULDUM”

Sanat öğrenme aşkı ile kanseri yenen Meral Özsu yaşadığı süreci de anlattı. Şifa bulacağına inanarak kursa başladığını ifade eden Özsu konuşmasında şunları söyledi:

“Süleyman hoca ile tanıştım ve hat sanatına başladım. İlk başladığım gün hocamıza söyledim. Bana ’yaşınızdan dolayı yapabilecek misiniz?” demişti. Evet hocam ben buraya tedavi için geldim ve ben buradan şifa bulup çıkacağıma inanarak başlayacağım dedim. Hiçbir zaman peşimi bırakmadı, hep arkamda oldu. Allah ondan razı olsun. Ben ayetlere başladıktan sonra gerçekten yavaş yavaş şifayı bulmaya başladım. Hat sanatına başladığımda bazı kesimlerden tepkiler de aldım. Niye tedavi olmadınız da hatla uğraştınız diye. Eşim bu konuda her zaman arkamda oldu. Kurslara giderken bazen derslerimi alamıyorum. Eşim gidip hocadan derslerimi istiyordu. Kızım da aynı şekilde. Hepsi bu konuda hala öyledir. Sevgi bağı çok önemli bir bağ. Zeytinburnu’na buradan giderken 3 saat sürüyor yolumuz. 3 saatte dersimiz. Trafiğe kaldığım için Zeytinburnu’nda eve 4 saatte geliyorum. Haftanın 2 günü elimde hat yazıları çantası koştur koştur 5 yaşındaki çocuk aşkıyla gidiyorum.”

İHA

 

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım