Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Sağlıkta Şiddete Hayır!

Sağlıkta Şiddete Hayır!

Son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddeti kınamak için Trabzon Aile Hekimleri derneği basın açıklaması yaptı. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan basın açıklamasına  Umut ve Yaşam Derneği yönetim kurulu başkanı Dr.Nimet Baki ve çok sayıda aile hekimi katıldı.

Umut ve Yaşam Derneği başkanı ve aynı zamanda Yomra Aile Sağlığı merkezinde uzun yıllardır hekimlik yapan Dr.Nimet Baki,

”Yaşadığımız toplumda şiddet içeren olayların giderek yaygınlaştığı aşikârdır. Toplumda yaygınlaşma eğilimi gösteren şiddet eylemleri sağlık sektörünü de ciddi biçimde etkilemektedir.
Son yıllarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin giderek artmakta olduğu, hatta ölümcül boyutlara ulaştığını üzülerek görmekteyiz. Hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet, toplumsal şiddet kültüründen ayrı düşünülemez.
Ülkemizde sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olayları sadece Türkiye’ye özgü bir durum olmayıp, küresel bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü şiddeti “ bir halk sağlığı sorunudur” diye tanımlamaktadır.”diye konuştu.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım