Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Rüyalardan Anılara Yolculuk Heyecanla İzlendi

Rüyalardan Anılara Yolculuk Heyecanla İzlendi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Gademe Gademe Sanat Topluluğu ve KTÜ Tıp Öğrencileri Kulübü birlikte düzenledikleri sanat gecelerine bir yenisini daha ekledi.

Trabzon Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan Sahnesinde sergilenen ve KTÜ Tıp Fakültesi dönem 4 öğrencileri Nurullah Samet Yılmaz ve Kaan Başar Candaş’ın yazdığı, dönem 2 öğrencisi Berk Can Karabağ’ın yönettiği Rüyakar isimli oyun, izleyicisinden büyük beğeni topladı. “Rüyalardan Anılara Yolculuk” şeklinde duyurulan dram türündeki iki perdelik oyun, anıların değiştirilebilir, bu nedenle de güvenilmez olduğunu bir aile trajedisini açığa çıkararak anlatıyor.

Başından sonuna tıp öğrencilerinin düzenlediği gecede 30’u aşkın öğrenci görev aldı.

Umut ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Emre Baki’nin oynadığı oyun, yazılışından sergilenişine 6 aylık hazırlık sonrası emeklerinin karşılığını almanın sevincini yaşayan Gademe Gademe Sanat Topluluğu üyeleri, kendilerini yalnız bırakmayan seyircisine teşekkür ettiğini dile getirdi.

“Bir avuç tıbbiyeli, bir kucak sanat” sloganıyla 2017 yılı şubat ayında kurulan Gademe Gademe Sanat Topluluğu; tiyatro, müzik ve resim dallarında yetenekli sanatsever tıp öğrencilerinin dersler dışında sosyal alanda da etkinlik gösterebildiği bir aile olduklarını ve toplumdan uzak tıp öğrencisi algısını yıkmayı amaçladıklarını vurguladı.

 

 

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım