Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Onkoloji Servisinde Otel Konforunda Hasta Odası

Onkoloji Servisinde Otel Konforunda Hasta Odası

Umut ve Yaşam Derneği Trabzon Kaşüstü Hastanesinde kanser hastlarının tedavi gördüğü serviste özel hasta odası yaptırdı.

 

Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kaşüstü Kampüsü onkoloji servisinde yaptırılan 6001 nolu odanın açılışı yapılarak hastalara hizmete sunuldu. Umut ve Yaşam Derneğine bağışta bulunan merhum Nuran Katip Öksüzoğlu adına yaptırılan odanın açılışına hastane başhekimi Prof.Dr. Süleyman TÜREDİ,başhekim yardımcısı Uzm.Dr. Erhan KADER,hastane hemşire ve personelleri katıldı.
Merhum Nuran Katip Öksüzoğlu’nun kardeşlerinin de bulunduğu açılışta duygu dolu anlar yaşandı.Oda açılışından sonra misafirlere yiyecek ve içecek ikramları sunuldu.
Başhekim Prof.Dr.Süleyman TÜREDİ: ” Ben bütün hastane yönetimimiz adına teşekkür ediyorum.İnşallah bu faliyetlerin devamı bekliyoruz hastanemizde.Bizler de elimizden geldiği kadar sizlere ve derneğinize destekte bulunacağımızı belirtmek isteriz.Burda olan Umut ve Yaşam Derneği’nin bütün üyelerine ve yönetimine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Oda Düzenin Otel Odası Konforunda Olması İçin Elimizden Geleni Yaptık

Umut ve Yaşam Derneği yönetim kurulu başkanı Dr.Nimet BAKi : ” Bugün burada açılışımıza katılarak bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum.Bizler güvenerek derneğimize bağışta bulunan ve bizlere böyle hayırlı bir iş için vesile olan merhum Nuran Katip Özksüzoğlu’nu bir kez daha rahmetle anıyorum. Kanser hastlarının ve refakatçilerinin rahatça konaklayacağı oda hastanemize hayırlı olsun.Oda düzenin otel odası konforunda olması için elimizden geleni yaptık ve ve hiçbir masraftan kaçınmadık.Kanser , hasta ve hasta yakınları tarafından kullanılacak bu odanın merhum Nuran Katip Öksüzoğlu anısının yaşayacak olmasından büyük mutluluk duyuyoruz.Nurten Kalfa Türkmen ve ailesine,Avukat Ahmet Turan Öksüzoğluna’a derneğimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Başka hayırseverleri de bekliyoruz.” diye konuştu.

Kemoterapi Ünitesinde Hastalara Canlı Müzik Keyfi Yaşattılar

Kanser hastalarının konforlu bir şekilde konaklayacağı özel odanın açılışından sonra Umut ve Yaşam Derneği gönülleri ellerinde çiceklerle kemoterapi ünitesinde tedavi gören hastaları ziyaret etti.

Bağlama ve ney eşliğinde sevilen türküleri seslendiren gönüllüler hastalar tarafından büyük beğeni topladı. Bazı şarkılara eşlik eden hastalar bu anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektirdiler.
Dr.Nimet Baki ” Böyle bir etkinliği illkez yapıyoruz.Bütün hastaların büyük keyif aldığını görmek ve onları biran olsun bulundukları ortamdan çıkarıp unutturmak bizi çok mutlu etti. Bundan sonra hastane yönetiminin desteği ile bu etkinliklerimizi sürekli hale getirmek istiyoruz. Müzikli terapinin hasta psikolojisini büyük ordanda olumlu etkilediğine inanıyoruz.
Hastalarımıza keyifli dakikları yaşatan KTÜ Uluslararası İlişkiler Kulübü öğrencilerine ve derneğimizin gönüllüsü neyzen Hasan Özbek arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım