Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Ölümü Yenip Futbola Geri Dönen Sporcular

Ölümü Yenip Futbola Geri Dönen Sporcular

 

Ölümcül ya da kariyeri tehlikeye atan hastalıklarını yenip, geri dönen futbolcular ve antrenörler;

YERAY ALVAREZ | Geride bıraktığımız sezonda testis kanseri teşhisi konulan Yeray, geçen sezon operasyon geçirmiş ve sahalara Barcelona maçı ile geri dönmüştü.

KANSER PEŞİNİ BIRAKMADI

Sezon sonunda yapılan kontrollerde Alvarez’i testis kanseri yeniden yakaladı. Takımının sezon öncesi kampına katılamayan oyuncu için bütün takım arkadaşları saçlarını kazıttı.

ERIC ADIBAL | Mart 2011’de karaciğer kanseri teşhisi konulan Adibal, daha sonra yeni bir karaciğer ile sahadaki yerini aldı. Barcelonalı Carles Puyol’un UEFA Şampiyonlar Ligi kupasını onunla birlikte kaldırması hala unutulmuyor.

THIAGO SILVA | Henüze 20 yaşında tüberküloz teşhisi konulan ve durumunun kritik olduğunu öğrenen Thiago Silva, doktorların futbolu bırakması önerisini dinlemedi ve futbol tarihinin en önemli savunmacılarından biri oldu.

 

JONAS GUTIERREZ | Son yılların en bilinen hikayelerinden birinin kahramanı olan Gutierrez, Newcastle’da oynadığı dönemde testis kanseri nedeniyle futbola ara verdi. İyileşip geri döndüğünde ise Newcastler biten kontratını yenilemedi. Vefa sadece bir semt adı mıydı?

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım