Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

OF’TA HEDEFİMİZİ GEÇTİK

OF’TA HEDEFİMİZİ GEÇTİK

of_2

Proje kapsamında Trabzon kırsalında yaşayan ve çeşitli nedenlerle doktora gidemeyen kadınlara ücretsiz meme kanseri taraması yaptıklarını belirten Baki,  projeyle meme kanserini erken teşhis etmeyi amaçladıklarını ifade ederek, ”Meme kanseri dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadınlarda en sık görülen kanser türü ,bazı ülkelerde her 8 kadından 1′inde görülebiliyor. Erken teşhis ve tedaviyle kurtulma oranı yüzde 98, hatta yüzde yüzlere varabiliyor. Çok milimetrik, makro düzeyde mamografi cihazıyla bu kanser tespit edilebiliyor” diye konuştu.

 

Meme kanserini erken aşamada tespit etmek amacıyla gezici ekiple kadınların ayaklarına gittiklerini vurgulayan Baki, şöyle devam etti:Of’da kadınların ilgisi muhteşemdi.10 günde 400 kadına ulaştık.Trabzon Halk Sağlığı Müdürlüğü ile yaptığımız protokol çerçevesinde kadınlarımıza meme kanser taraması yanında rahim ağzı kanser taramaları da yapılmaktadır. Kadınlarımızın hava yağmurlu ve soğuk olmasına rağmen duyarlı olmaları bizleri çok mutlu etmektedir. Projede çalışan tüm teknik ve sağlık personeline sonsuz teşekkürler.

of_1

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım