Fellbach Türk Derneği tarafından Umut ve Yaşam Derneğindeki Lösemili çocuklar yararına Almanya Stutgart’ta bir yardım gecesi düzenlendi. Geceye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Katrin Altpeter, Fellbach Belediye Başkanı Christoph Palm, Almanya Türk Toplumu Başkanı Gökay Sofuoğlu ,Ünlü sanatçılardan Tarık İhtiyar, Yasin Aşık, Onur Şanlı ve müzisyen grupları Türkischer Verein Fellbach derneği yönetim kurulu başkanı Hüseyin Babuşçu ve tüm yönetim kurulu üyeleri ,Umut ve Yaşam Derneği yönetim kurulu başkanı Dr Nimet Baki , Ulm Karadenizliler Derneği başkanı Fikret Demir, Giresunlular Dernek Başkanı Cevat Öksüz ,HeilBroun Karadenizliler Dernek Başkanı Tufan Akçay ,Frankfurt Karadenizliler Başkanı Metin Celik ,Taşocağı Dernek Başkanı Hasan Arslan , Fellbach Fatih Camii Başkanı İbrahim Demirer , Waiblingen DITIB Camii Başkanı Yüksel Agasarlılar , Dernek Başkanı Mehmet Durmuş , Kornwestheim Ayasofya Camii Kadın Kolları Başkanı Emine Vural , Federasyon Başkanı Burhan Uzun , Yaren türkü evi Başkanı Ali Gülbahar ve dernekk yönetim kurulu üyeleri katıldı..Gecede konuşma yapan Babuşcu katkılarından dolayı tüm hayırseverlere çok teşekkür ediyorum dedi. Umut ve Yaşam Derneği ndeki Lösemili çocuklara yardım amacıyla düzenlenen gecede konuşan Dr BAKİ , Umut ve yaşam derneğinin kuruluş amacını anlattı. Baki , “Karşımda müthiş bir topluluk var. Enerjiniz ve bu yüce yardımlaşma çağrınız bizleri Türkiye’den buralara kadar getirdi. Sizlere ülkemizin her bir köşesinden kucak dolusu selam getirdim. Diyarı gurbette ülkeleri için çarpan yüreklere hayranlığımı ifade etmek istiyorum dedi.
Baki sözlerine’ Almanya ‘da ki derneğimizin öncülüğünde başlatılan bu konser öncelikle bizi çok umutlandırdı, heyecanlandırdı. Umuda çok ihtiyacımız olan bu donemde sizlerin katkısı çocuklarımıza umut aşısı olacak.. lösemili çocukların sorunlarını her platformda dile getireceklerini belirten Baki Bu anlamlı konserden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Katkı sağlayan sanatçılara da şükranlarımı sunuyorum. Biz elimizden geldiğince lösemili çocuklarımızın ailelerinin maddi ve manevi olarak yanındayız.Fakat imkanlarımız sınırlı..
Minicik ellerini açmış yardım ve sevgi bekleyen onlarca küçük yavrumuz var. Paylaşma, başkasının derdiyle dertlenme, bizim kültürümüzde her daim vardı. Bundan sonra da olacağından hiçbir şüphemiz yok. Sizlerin yardımlarıyla kim bilir kaç yavrumuzun yüzü gülecek? Kim bilir kaç yavrumuz her akşam yatağına girdiğinde kendisinin iyileşmesine yardımlarıyla aracılık eden tanımadığı kurtarıcısına dualar edecek? Minik ağızlardan dökülen kelimeler şüphesiz ki sizleri manen çok mutlu ve huzurlu edecek
ÇOCUKLARIMIZ GÜLSÜN..ANNELER AĞLAMASIN..
Lösemili çocuklara destek amacıyla düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını LÖSEÇ başkanı Metin Yıldırım yaptı. Yıldırım dernek olarak lösemili çocukların sorunlarını her platformda dile getireceğini söyledi. Yıldırım şunları dile getirdi, “Lösemili çocuklarımıza yardım ve destek amaçlı gerçekleştirdiğimiz bu gece bizler için çok anlamlı ve duygulu bir gece. Çocukların Gülümsemeleri maskelerin ardında kalmasın diyerek çıktığımız bu yolda LÖSEÇ adında bir dernek kurduk. Arzumuz çocukların yüzünde bir tebessüm olmak. Lösemi çocukların sorunlarını her platformda dile getireceğiz. Lösemili çocuklara umut olmak için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız
AÇIK ARTTIRMAYLA FORMALAR SATILDI
Açılış konuşmanın ardından geceye katkı sağlayan ptotokol ve dernek başkanlarına plaket takdim edildi.
Gecede Trabzonsporlu futbolcuların imzaladığı 2 forma, Beşiktaş forması, Galatasaray forması ve lösemili çocukların imzaladığı bir forma açık artırmayla satışa çıkarıldı. Formaları açık artırımda en yüksek fiyatı veren Ulm Karadenizliler Derneği başkanı Fikret Demir, satın aldı. Satışından ve etkinlikten elde edilen gelir lösemili çocuklar için kullanılacak. Gecede ünlü sanatçılardan Tarık İhtiyar, Yasin Aşık, Onur Şanlı söyledikleri şarkılarla ,kemençe ve horon eşliğinde konukları coşturdu…”