Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Lösemili çocuklar ve kanser hastalarına doping

Lösemili çocuklar ve kanser hastalarına doping

 

Sera Gölü’nde gönüllerince eğlendiler…

Umut ve Yaşam Derneği Trabzon Sera Gölü Pirali restoranda kanser hastası çocuklar ve hasta yakınlarının  Kurban Bayramı öncesinde moral ve motivasyonlarını artırmak aynı zamanda çocuklara bayram hediyeleri vermek için  bir etkinlik düzenledi.

Aynı zamanda Umut ve Yaşam Derneği’nin 11.yıl dönümü kutlandı .Etkinliğe yaklaşık 100 hasta ve yakını katıldı. All hastası Hicran ve Can için doğum günü kutlamaları yapıldı. Derneğin gönüllü üniversite öğrencileri çocuklarla oyun oynayıp eğlenceli vakitler geçirdi.Çocuklara bayram hediyeleri verildi. Hasta çocuklar göl bisikletine binip Sera Gölü’nün keyfini çıkardı.

Lösemili çocuk annesi Fatma Coşkun Kurt, ‘’Ve yine mukemmel birgün, tarifsiz gülümsemeler, çocukların yüzünde oluşan tebessümler. annelerin mutluluğu, her şey çok güzel ve tarifsizdi. Umut ve yasam derneği yönetim kurulu başkanı sayın Dr. Nimet BAKİ hocamıza sonsuz teşekkürler ve sevgiler.Yine basardı bize ve çocuklarımıza çok güzel bir gün yaşatmayı . Sayın Nimet Baki hocam siz olmasaydınız  biz bugünde yine çocuklarla evde oturuyorduk ve yine belki de canları sıkılıyordu, biz de hiçbir şey yapmadan oturuyorduk ama siz ve ekibiniz bir melek gibi yetişiyorsunuz her seferinde. Rabbim sizden razı olsun başarılarınız kat kat artırsın Rabbim.Bizim elimizden tutup bizimle bu zorlu yolu paylaştığınız . için tüm lösemili çocuklar adına cani gönülden teşekkür  ediyorum. Sevgiler sonsuz size.

Etkinlikte; Umut ve Yaşam Derneğine vermiş olduğu desteklerden dolayı ; Fellbach Tüek Derneği Başkanı Hüseyin Babuşçu, Hessen Frankfurtlular Derneği Başkanı Sedat Travacı, Türkiye Gençlik Konseyi Karadeniz Koordinatörü Emre Budak ,Elele Vakfı Kampen yöneticisi Mualla Baki ,Ömer Baki, Umut ve Yaşam Derneği üyelerinden Mümin Aydın,Özlem Kolot ,Hakan Aydın ve yönetim kurulu üyelerinden tasarımcı Fatma Tarakçı’ya plaket verildi.Pirali Restorana Teşekkür edildi.

Etkinlik kapsamında lösemili çocuklar için düzenlenen pikniği organize eden Umut ve Yaşam Derneği Başkanı Dr Nimet Baki:

“Geleneksel olarak düzenlediğimiz yaz eğlencesiyle, sürekli hastane ortamında kalmak zorunda olan hasta çocuklar ve ailelerine moral vermek istedik. Etkinliğimize destek olan üyelerimize ve sponsorlarımıza, hasta çocuklar adına teşekkür ederim” dedi. Etkinlik, dernek tarafından misafirlere sunulan ikramlarla devam etti.

Desteklerinden dolayı plaketini alan Fellbach Türk Derneği Başkanı : ‘’ Onların mutluluğu bizleri son derece memnun etti, burda bire bir şahit olduk.Tüm katılımcıların Kurban bayramlarını da kutluyorum .” dedi.

Hessen Frankfurtlular Dernek Başkanı Sedat Travacı da: ‘’ Bizde dernek olarak sosyal sorumluluk bilincini ön planda tutuyoruz. Bu çerçevede de lösemili çocuklarımızla burada birlikte olduk.. Onların mutluluğunu görmek bizleri de çok mutlu etti.’’ dedi.

Elele Vakfı adına konuşan Ömer Baki “ Çok güzel bir gündü,teşekkürler Nimet Hanım. Bundan sonra da yanınızdayız. Başarılarınızın devamını dileriz . Tüm hastalara şifalar diler, ailelerinin Allah yardımcısı olsun kolaylık versin . Ayrıca plaket için çok teşekkür ederim” dedi .

Kaynak: Trabzonhaber.com.tr

 

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım