Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Lösemi Haftasında Öğrencilere Farkındalık Semineri ” Küçük Bedenlerin Büyük Savaşı”

Lösemi Haftasında Öğrencilere Farkındalık Semineri ” Küçük Bedenlerin Büyük Savaşı”

2-8 Kasım Lösemi Haftası etkinlikleri kapsamında Trabzonda okullarda farkındalık seminerlerine başlayan Umut ve Yaşam Derneği,Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi’nde lösemiye farkındalık semineri gerçekleştirdi.

Derneğin Lösemi Haftası etkinleri kapsamında Trabzon Sosyal Bilimler Lisesinde öğrencileri ile buluştu.Okulun konferans salonunda gerçkeleştirlen etkinlikte,öğrencilerin bilinçlenmesini amaçlanırken, öğrencilerin lösemi hastalığına karşı daha duyarlı olmaları istendi. Toplantılarda Umut Ve Yaşam Derneği çalışmaları, hasta olan biri için yapılması gerekenler ve sağlıklı yaşam gibi konularda katılımcılara bilgiler aktarıldı.
Umut ve Yaşam Derneği yönetim kurulu başkanı Dr.Nimet Baki; lösemi nedir,tanı ve tedavisi hakkında bilgiler verdi.Derneğin etkinliklerinden de bahseden Baki; lösemide erken teşhisin ve lösemide en etkili tedavi yönetemi olan kök hücre tedavisinden bahsetti.
Umut ve Yaşam Derneği gönüllüsü Elif İrem Kaykusuz,kök hücre nedir, kök hücre bağışı ve kök hücre donörlüğü hakkında bilgiler verdi.

”Kanser Değil Sen Güçlüsün! Saçların Deği Sen Güzelsin!

Lösemi ile mücadele eden ve kardeşinden kök hücre nakli olarak kanseri yenen Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi 11.sınıf öğrencisi Aleyna Yıldırım herkesi duygulandıran bir konuşma gerçekleştirdi.

Uzun süre lösemi ile mücadele eden ve kanseri yenen Aleyna Yıldırım: ” Hastalığımı ilk duyduğumda asla inanamadım,kendime yakıştıramamıştım. Tedaviye başladığımda çok moralim bozuktu ve çok acı çekiyordum. Tedavim sırasında saçlarım,kirpiklerim döküldü bu da beni gerçekten üzüyordu. Sonra kendime;kanser değil sen güçlüsün,saçların deği sen güzelsin,dedim. Kardeşimden kök hücre nakli olarak bu hastalığı yendim. Benim şansım vardı kardeşimle kök hücrem uyumluydu ve bu yüzden kanseri yenebildim. Ama dışarda çok sayıda lösemi hastası kök hücre bekliyor.Lütfen kök hücre bağışçısı olun.” diye konuştu.

Konferans sonrası öğrencilerin merak ettiği sorular cevaplandı.Çağın hastalığı lösemi ile ilgili düzenlenen etkinliklerin amacına ulaşması memnuniyet duyduklarını belirten Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü ,Umut ve Yaşam Derneği yetkililerine teşekkür etti. Lösemi konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini ifade eden okul müdürü Zekeriya Abonozoğlu,Umut Ve Yaşam Derneği ile olan iş birliğinin devam edeceğini ve çeşitli konularda eğitim seminerlerinin de süreceğini söyledi.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım