Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Lösemi Haftasında Kanser Savaşçılarıyla Kahvaltıda Buluştular

Lösemi Haftasında Kanser Savaşçılarıyla Kahvaltıda Buluştular

2-8 Kasım Lösemi haftası etkinliklerine devam eden Umut ve Yaşam Derneği lösemi ve çeşitli kanserlerle mücadele eden çocuklarla Trabzon Saylamlar Otel’de düzenledikleri kahvaltıda buluştu.

Lösemi haftasında birçok farkındalık etikinliğine imza atan Umut ve Yaşam Derneği,lösemi haftasının son gününde kanserle mücadele eden çocuklar,aileleri ve dernek gönülleri ile kahvaltıda biraraya geldi. Yaklaşık 70 kişinin katıldığı kahvaltıda Yomra belediye başkanı Mustafa Bıyık da bulundu.
Kahvaltı sonrasında Trabzon Seyir Tiyatrosu ve Trabzon Cep Tiyatrosu oyuncuları kanser tedavisi gören çocuklara dans ve çeşitli tiyatral gösterilerde bulundu. Çocuklarla birlikte dans edip eğlenen tiyatro ekibi daha sonra lösemili çocukların yüzlerini boyadı ve bütün misafirlerle birlikte Umut ve Yaşam pastası kesildi.

Yakınlarını Kanserden Kaybeden Anneleri Unutmadılar

Umut ve Yaşam Derneği yönetim kurulu başkanı Dr.Nimet Baki, dernek olarak destek verdikleri ve çok yakın zamanda çocuklarını kanserden kaybeden acılı annelere çiçek verdi.
Başkan Baki: ” Kansere yenik düşen yavrularımızın acılı anneleri de unutmadık, acılarını hep birlikte paylaşıyoruz.Bizler bu ailelerimizin herzaman destekçisiyiz.” diye konuştu.

Lösemiyi Yenen Aleyna Maskesine Veda Etti

Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi 11.sınıf öğrencisi Aleyna Yıldırım uzun süre lösemi tedavisi gördükten sonra kardeşinden kök hücre nakli olarak lösemiye olan savaşını kazanmıştı.
Artık sağlığına kavuşan kanser savaşçısı Aleyna, maskesini balona bağlayarak gökyüzüne uçurdu böylece maskesine sonsuza dek veda etti.

 

Derneğe Katkıda Bulunan Yardımseverler Unutulmadı

 

Umut ve Yaşam Derneği yönetim kurulu başkanı Dr.Nimet Baki:” Dernek olarak kanser hasta ve yakınlarının yanında olurken bizlere destek veren birçok hayırsever arkadaşlarımız var. Özellikle bugün burda bize bu imkanı sunan Saylamlar Otele teşkkür ediyorum.Derneğimiz hayırseverlerin bağışları ile güçleniyor ve daha çok hasta çocuğumuza ulaşıyor yardımcı oluyoruz. Bizlere maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen bütün bağışçılarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.
Derneğe katkıda bulunan Saylamlar Otel yönetim kurulu, Trabzon Seyir Tiyatrosu,Trabzon Cep Tiyatrosu,Özlem Akkan,Tülay Çakır’a plaket taktim edildi.

 

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım