Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Kariyer zamanı

Kariyer zamanı

Alparslan Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörlüğü’nün organize ettiği “Kariyer Zamanı” programının birincisi gerçekleştirildi.
kariyer

Öğrencilerin mesleki eğilimlerini belirlemek, kendilerine uygun çalışma alanlarını tespit edebilmelerine yardımcı olmak, şehirdeki üniversiteler ve iş dünyası ile diyaloglarını sağlamak amacıyla “Kariyer Zamanı” adıyla konferanslar planlandı. Öğrencilere yönelik anketle belirlenen mesleklerin tanıtımı için ilk olarak “TIP” başlığı işlendi. Alparslan Eğitim Kurumları’na davet edilen Trabzon Umut ve Savaşım Derneği Başkanı Dr. Nimet Baki, hekimliğin zorlu bir meslek olduğunun altını çizerek, “Mezun olduktan sonra mesleğe başladığınızda, hastalarınızda şefkati, sevgiyi ve bir gülümsemeyi hiçbir zaman esirgemeyin. Öte yandan bu mesleğin olmazsa olmazlarından biri de şereftir. Hekimlik mesleği 8 saatlik mesaiye ye sahip değildir. Doktor olmak için en önemli şey doktorluğu çok istemek ve sevmektir. Bu bütün mesleklerde başarılı olmak için tek şarttır. Doktorluk mesleğini sevmediğiniz takdirde yapamazsınız. Çünkü söz konusu insan hayatı. Doktorların insanlara karşı saygılı olmaları çok önemlidir. Doktor olacak kişi sürekli okuması gerekiyor çünkü tıpta sürekli değişiklikler oluyor ve bu değişikliklerden geri kalmak iyi değil. Ayrıca doktor olmak isteyen bir kişi dikkatli ve sabırlı olması çok önemlidir” dedi.

Konferansta TIP bölümü, iş hayatında mutlu ve başarılı olmak adına öğrencilere bilgiler aktaran Nimet Baki, daha sonra sorulan sorulara cevaplar verdi.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım