Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Kanserin Gölgesinde İkinci Bahara ‘Evet’ Dediler

Kanserin Gölgesinde İkinci Bahara ‘Evet’ Dediler

Bir yıldır kansere karşı mücadele veren İlknur Parıltı, her daim yanında olan hayat arkadaşı Mustafa Uğurlu ile tedavi gördüğü hastanede dünyaevine girdi

İlknur Parıltı (48) mesane kanserine yakalandı. Evi hastane oldu. 5 yıl önce birlikte yaşamaya başladıkları hayat arkadaşı Mustafa Uğurlu (44) ise kanserle savaşında onu hiç yalnız bırakmadı. Şimdi ise İlknur ve Mustafa, kanserle savaşın ortasında ikinci bahara “evet” demek için hastanede nikâh masasına oturdu. Parıltı, mesane kanseri olduğunu öğrendikten sonra hayatı değişti. 9 aydır Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kanser tedavisi gören Parıltı’nın en büyük destekçisi, 5 yıl önce büyük bir aşkla bağlandığı Uğurlu oldu. Parıltı’nın tedavisi, ağrı ve beslenme yetersizliği nedeniyle 1.5 ay önce Eyüpsultan Devlet Hastanesi Palyatif Tedavi Ünitesi’nde gerçekleşti.

SAÇLARINI KESTİRDİ

Kemoterapi nedeniyle saçları dökülen Parıltı’ya en büyük moral ise sevdiğinden geldi. Uğurlu, o üzülmesin diye saçlarını kestirdi. Parıltı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın manevi destek görevlisine en çok istediğinin, sevdiğiyle nikâh masasına oturmak olduğunu söyledi. Çiftin nikahı palyatif tedavi ünitesinin koridorlarında kıyıldı. Nikâh şahitleri, hastane başhekimi Hasan Karaman, Dr. Hazal Şeren Köle, Eyüp İlçe Sağlık Müdürü Muhammet Atak, hastane manevi destek personeli Recep Kip oldu. Nikâhını Eyüp Müftüsü Mustafa Mesten kıydı. Parıltı ve Uğurlu “evet” derken duygulu anlar yaşadı.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım