Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Kanser Tedavisi Devam Eden Çocuklar ve Yakınları İle İftar Programında Buluştular

Kanser Tedavisi Devam Eden Çocuklar ve Yakınları İle İftar Programında Buluştular

 

Kanser tedavisi gören çocuklar ve aileleri İftar Programında Toplandılar

Umut ve Yaşam Derneği’nin geleneksel iftar programı bu sene Mercure Hotel Trabzon’da yapıldı. Trabzon İl Sivil Toplumla İlişkiler müdürü Yunus Karaman’ ın da eşlik ettiği iftar programına kanser tedavisi devam eden çocuklar,ve aileleri birlikte katıldı. . Fasıl eşliğinde verilen iftarda aileler birlik ve dayanışmanın verdiği mutluluğu yaşadı. Çocuklar ise palyaço Trabzon Devlet sanatçıları tiyatrocusu Songül Natır eşliğinde gönüllerince eğlendiler, oyun oynadılar.

Küçük Şefler Kendi Pizzalarını Kendileri Yaptılar

Mercure Hotel aşçı şeflerin önderliğinde pizza workshop yapıldı. Kanser tedavisi devam eden çocuklar,kendi pizzalarını elleriyle yapıp pişirdikten sonra afiyetle yediler. Hayatlarında ilk kez pizza yapan çocukların heycanı herkesi mutlu etti.

Misafirlere Müzik Şöleni Yaşattılar

İftar programına katılan misafirlere canlı müzik şöleni yaşattılar. Trabzonlu yöresel sanatçı Ceren Ece Öksüz,şarkıları ile iftar öncesi katılımcılara keyifli dakiklar yaşattı.

Umut ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Dr.Nimet Baki;misafirlere dernek hakkında bilgiler verip faliyet ve projelerini anlattı.Kansere farkındalığa dikkat çeken Baki,tedavisi biten ve devam eden hastaları sahneye davet ederek duygu düşüncelerini sordu.Konuşma sırasında derneğin desteklerinden bahseden kanser hastaları duygu dolu anlar yaşadı.

 

Kanser Savaşçılarına Bayram Hediyeleri Dağıtıldı

Programa katılan çocuklar;palyaço ve hediye sürprizi ile karşılaştı.Sahnede doyasıya dans edip şarkılar söyleyen çocuklara özenle hazırlanmış hediyeleri verildi.Geleneksel Umut ve Yaşam pastası kesilip misafirlere ikram edildi.

 

Desteklerinden Ötürü Dernek Gönüllülerine Plaket Verildi

Program öncesinde sahnede konuşma yapan dernek yönetim kurulu başkanı Dr.Nimet Baki; Ailelerle böyle anlamlı günlerde birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Baki; Bu tür etkinlikler onlara moral vermek açısından çok önemli.Ramazan, dayanışmanın öne çıktığı aylardan biri fakat biz ailelerimizle tedavi süreçlerinde ve sonrasında da birlikteliğimize devam ediyoruz. Lösemi, tedavi edilebilen bir hastalık fakat bu süreçte toplum desteği hayati önem taşıyor. Bunun için tüm bağışları doğrudan hastalarımıza ulaştırıyoruz. Gıda kolilerini, et yardımlarını elden teslim ediyoruz. Bu akşamda gelen hastalarımıza yardımlarımızı sürdürdük.Ramazan ayı öncesinde başlattığımız kampanyamızla Ramazan boyunca Türkiye’nin 81 iline 500 gıda kolisi gönderdiklerini ve bayramlık için 300 çocuğu giydirmeyi hedeflediklerini belirten Dr Nimet Baki; ” Zekat bağışlarını da hastalarımıza maddi yardım olarak veriyoruz. Umut ve Yaşam Derneği olarak her türlü iihtiyaçlarında onların yanındayız.Bir telefon kadar yakınındayız.Onları hayata bağlamak için var gücümüzle birlikte çalışıyoruz.” dedi.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım