Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Kanser Olmak Grip Gibi

Kanser Olmak Grip Gibi

Çocuk yaşlardan itibaren kanserle mücadele eden Sema Danışmaz, tam 6 kez bu hastalığı yenmeyi başardı.

 6 KEZ YENDİ

Samsun’da yaşayan Sema Danışmaz ilk kanser hastalığına, 16 yaşında yakalandığını söyledi. Boynunda bezeler çıkan kadın, doktora gittiğinde kanser teşhisi konulmadığını, çeşitli ilaçlar kullandığını ve bir daha doktora gittiğinde kanser olduğunu öğrendiğini anlattı. O dönemde saçlarının döküldüğünü, herkesin ölecek gözüyle baktığını hatta peruk taktığı için dalga konusu olduğunu belirten Danışmaz, “Aldırış etmedim ve hayata hep pozitif baktım. Kanser olduğuma inandım. Kendimi hasta olarak görmedim” diye konuştu. Bunun gibi 4 farklı kanseri daha yendiğini anlatan kadın, 35 yıl boyunca bir göğsünü kaybettiğini, safra kesesinin, tiroidinin ve böbreğinin alındığını söyledi.

Aile desteği önemli

“Kanserin yenemediği kadın” olarak adını duyuran Sema Danışmaz, kanserin korkulacak bir hastalık olmadığını ve kendisi için grip neyse kanserin de o olduğunu söyledi. Bu süreçte inancın, iyi bir doktorun ve aile desteğinin çok önemli olduğunu belirtti. 5 kez kanser olan ve üstesinden gelmeyi başaran Danışmaz, bir kez daha kansere yakalandığını düşünerek doktora gittiğini ifade etti. Bağırsaklarında bir problem olduğu, doktora gittiğinde kanser hastalığı başlangıcı çıktığını ve bağırsaklarından bir bölümünün alındığını belirtti. Danışmaz, “Belki 7’ncisi de gelecek. Ama ben kanseri tınlamıyorum” şeklinde konuştu.

Organlarım alındıkça zayıflıyorum

Göğsünü, safra kesesini, troidini ve bir böbreğini kaybeden Sema Danışmaz, kadınların korkulu rüyası olan kilo alma problemini bile önemsemediğini anlatan Sema Danışmaz, “Organlarım alındıkça hafifliyorum ve zayıflıyorum” diyerek espri yaptı.

Sema Danışmaz, kanser hastalarına, kendilerini dışarıya atmalarını ve müzik, resim, yemek, dikiş, spor gibi kurslara giderek bir hobi edinmelerini önerdi.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım