Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Kanser Hastalarına Kemoterapi Odasında Müzik Ziyafeti

Kanser Hastalarına Kemoterapi Odasında Müzik Ziyafeti

Umut ve Yaşam Derneği yine bir ilke imza attı. Kemoterapi odasında kanser hastalarına unutulmaz bir müzik ziyafeti verdi.

Umut ve Yaşam Derneği Elazığ İl temsilciliği yeni bir ilke imza attı. Kanser haftasında münasebetiyle düzenlenen etkinlikte; Elazığ Fırat Üniversitesi Onkoloji servisinde kanser tedavisi gören kanser hastlarına müzik ziyafeti verdi. Elazığ TÜGVA Kadın Kadın Birliği ile birlikte ortaklaşa yapılan organizasyon tedavi alan hastalar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Ney ve Çello ile çalınan enstürmantal müzikler büyük beğeni topladı.Kanser hastaları bir yandan kemoterapilerini alırken diğer yandan müzik dinledi.Duygusal anların da yaşandığı etkinlikte dernek gönüllüleri hasta ve hasta yakınlarına karanfil dağıttı.

Umut ve Yaşam Derneği Elazığ İl Temsilcisi Hüsna Erdem Çakmak :

“Kanserin erken teşhisine yönelik koruyucu farkındalık çalışmalarının toplum tabanlı gerçekleştirilmesini ve her türlü eğitim ve araştırma faaliyetlerinde bulunulmasını sağlayan gerek psikolojik gerekse bilimsel çalışmaların desteklenmesinde kendisini ön plana çıkaran bir dernek olmayı amaçlıyoruz. En büyük amacımız kanser hastalarımızı sık sık ziyaret edip onlara motivasyon sağlamak. Kanseri yenmedeki en büyük etkenin motivasyon olduğunu düşünüyorum. Bir hastanın morali ne kadar yüksek olursa, ne kadar çok mutlu olur ve iyileşeceğine bir kadar inanırsa o kadar çabuk iyileşeceğine inanıyorum. Bu sebeple onları sık sık ziyaret etmeye devam edeceğim.

Motivasyon En Büyük İlaç

Elazığlı vatandaşlardan şunu talep ediyorum, fırsat buldukça sizlerde onları ziyaret edin. Onlarla sohbet edip çocuklarla oyun oynayın.Dediğim gibi motivasyon en büyük ilaç.Umut ve Yaşam Derneği olarak da amacımızdan bahsedecek olursam;sağlıklı insanların yaşamlarına “sağlıklı” devam edebilmeleri için bilinçlendirme, farkındalık, eğitim çalışmaları yürütecek,kanserde erken teşhis amaçlı kanser taramaları için projeler üretecek, kanser hastalarının ve ailelerinin yaşam kalitelerini psikolojik olarak yükseltecek ve onkoloji servislerini iyileştirme projeleri gerçekleştirecek bir dernek olmaktır.” diye konuştu.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım