Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Kanser Hastaları TBMM Araştırma Komisyonu Kurulmasını İstiyor.

Kanser Hastaları TBMM Araştırma Komisyonu Kurulmasını İstiyor.

Sosyal medyadan örgütlenen kanser hastaları ve yakınları ALS, SMA, MS ve DMD hastaları gibi kendilerinin için de Meclis Komisyonu kurulmasını talep ediyor.

Ülke genelinde sosyal medyadan örgütlenen kanser hastaları ve yakınları, TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti milletvekillerinin imzasıyla Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS), Spinal Müsküler Atrofi (SMA), Multipl Skleroz (MS) hastaları için araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin önerge kabul edilince seslerini yükseltti.

ALS, SMA, MS ve henüz tedavisi tespit edilemeyen diğer hastalık türlerine ilişkin mevcut durumun tespit edilip, tedavi ve bakım yöntemlerinin belirlenmesi, hastaların ve yakınlarının problemlerine ilişkin çözüm yöntemlerinin geliştirilerek yaşam kalitelerinin artırılması, toplumda farkındalık oluşturulması ve uluslararası sağlık kuruluşları ile koordineli bir çalışma yürüterek gerekli tedbirlerin alınması amacıyla çalışacak komisyonu olumlu karşılayan kanser hastaları ve yakınları, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“ALS,SMA,MS ve DMD hastalarının sorunlarının çözümü için meclis komisyonu kuruluyor. ALS,SMA,MS ve DMD hasta yakınları için çok mutlu olduk, umarız bu komisyon hakkıyla fedakar ve azimli bir şekilde çalışır. Biz de kanser hastaları ve yakınları olarak TBMM’de sesimizin duyulmasını istiyoruz . Bizim dertlerimizi ancak bizi gerçekten tanıyarak ve dinleyerek öğrenebilir ve çözüm üretmeye çalışablirler. Bizim hakkımızda hiçbir şey bizsiz olmaz! Bizler kanser hastaları olarak TBMM’de Kanser Araştırma Komisyonu kurulmasını istiyoruz.”

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım