Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Kanser Ağrıları Ve Hacamat

Kanser Ağrıları Ve Hacamat

Günümüzde tüketilen birçok besin maddesinin yapay ve doğallığının bozulmuş olması kanser hastalıklarının da çoğalmasına neden olmuştur. Kanser, tedavisi mümkün olan bir hastalık halini alsa da, tedavi sürecinin yıpratıcı olması ve kemoterapi alan hastaların birçok ağrı şikayetleri, alternatif tedavi yöntemlerini de gerekli kılmaktadır. Bu yöntemlerden en doğalı ve zararsızı olan hacamat, kanser ağrılarının hafiflemesi ve tedavi süresinin daha rahat geçmesi için önerilen bir tekniktir.

Hacamat Kanser Ağrılarına İyi Gelir Mi?

Tıp doktorları tarafından da kabul görmüş olan ve özellikle kanser tedavilerinin önemli bir tamamlayıcısı olarak nitelenen hacamat, geleneksel bir yöntem olmasından dolayı gönül rahatlığı ile tavsiye edilmektedir. Kanseri tedavi ettiği iddia edilmesi söz konusu olmasa da, kanser ağrıları ve hacamat, hastaların şikayetlerinin en aza inmesine yardımcı olur. Aynı zamanda hacamatla kendilerini daha enerjik hisseden kanser hastalarının bu olumlu süreçte kemoterapi ve radyoterapiye olumlu yanıt verme olasılıkları da artmaktadır.

Kanser Ağrıları İçin Hacamat Hangi Noktalara Uygulanmalı?

Kansere çare bulunmuş olmasına karşın her geçen gün kanser çeşitlerinde de artış gözlenmektedir. Buna bağlı olarak tedavi süreçleri de farklılık gösteren kanser tedavilerinde, kanser ağrıları için hacamat noktası olarak hastanı şikâyetlerinin uzman haccamlar tarafından dinlenmesinde fayda vardır. Ağrıların yoğun olarak hissedildiği bölgeye en yakın yerden hacamat yapılması, ağrıların hafiflemesini ve tedavi döneminde olan hastaların motivasyonlarını artıracaktır.

Kanser Ağrıları İçin Hacamat Nasıl Yapılır?

Kanser hastaları için uygun görülen hacamat uygulaması sırasında kullanılan malzemelerin ve ortamın son derece steril olması, bağışıklığı zayıflamış olan hastalar için oldukça önemlidir. Çiğli Hacamat olmak isteyenler için gayet yakın olmakla beraber, Sağlıksız koşullarda ve bilinçsiz bir şekilde kanser ağrıları için hacamat yapılması, kanser hastalarının tedavilerini olumsuz etkileyecektir. Ayrıca Karşıyaka hacamat olmak isteyenler içinde izmir hacamat sülük terpi merkeznine çok yakındır

Hacamat Kanser Ağrılarını Nasıl İyileştirir?

Kanser tedavisi için tek başına yeterli olmaya hacamat, olumlu faydaları ile tedavi sırasında alınan iğne ve ilaçların vücuda çabuk tesir etmesine vesile olması ile kanser ağrılarının da daha az hissedilmesini sağlamaktadır. Doktor kontrolünde olmak üzere kanserle savaşan her hasta mutlaka hacamat olarak ağrılarını hafifletebilir ve iyileşme sürecini kısaltabilir.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım