Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

İmmüno-Onkoloji Nedir?

İmmüno-Onkoloji Nedir?

İmmüno-onkoloji; kanserle mücadelede yeni bir yaklaşımdır.

İmmüno kelimesi, bağışıklık sistemi demektir.2

İmmüno-onkolojik tedaviler;
bağışıklık sistemimizdeki T lenfositlerin kanser hücrelerine farkındalığını arttırarak, tanınmasını ve yok edilebilmesini sağlamaktadır.3

İmmüno-onkoloji; kanserle mücadelede
“büyük buluş”4 olarak kabul edilmekte ve pek çok kanser çeşidiyle mücadeleyi kökten değiştirebilme potansiyeli taşımaktadır.

İmmünoterapi ve çeşitleri

Aşılar

Kişiyi kendi tümör hücreleri ya da antijenleriyle aşılamak kanser immünoterapisindeki yeni gelişmelerdendir.  Kanser aşıları iki tiptir; Önleyici aşılar ve tedavi aşıları.

Alerji Tedavileri

İmmünoterapi, tıbbi tedaviler içinde allerjileri tedavi edebilen tek formdur.  Deri altına enjeksiyon immünoterapi veya dil altına ağızdan immünoterapi olarak iki şekilde uygulanmaktadır.

Ümmüno Onkoloji

İmmüno-Onkoloji; immünoterapi çeşitlerinden biridir, spesifik olarak kanserle mücadeleyi amaçlar.

İmmüno-Onkoloji’nin diğer tedavilerden farkı

İmmüno-onkoloji kanserle mücadelede, diğer kanser tedavi yaklaşımlarından farklıdır

Cerrahi:

Zararlı otların büyük parçalarını çıkarmak gibidir, iyi bitkilerin bir kısmının da düzenini bozabilir. Cerrahi kanserin ana tedavi yöntemlerinden birisidir. Belki de ihtiyacınız olan tek tedavi bile olabilir. Cerrahi bölgesel bir tedavidir – vücudun yalnızca ameliyat edilen kısmını tedavi eder. Bu nedenle tamamen tek bir alanda bulunan, yayılmamış kanseri iyileştirebilir. Genellikle, kanserin erken evrelerinde kanserli hücreyi almak en kolay yol olarak görülür.

Kemoterapi:

Tüm bahçeye uygulanan genel zararlı ot öldürücü sprey gibidir, bu yaklaşım tüm zararlı otları öldürmeyebilir ve aynı zamanda bazı iyi bitkilere de hasar verebilir.

Radyoterapi:

Güneş ışınlarının bir büyüteç yardımıyla güçlendirilerek, zararlı otların kurutulması ve yok edilmesini amaçlayan bir yönteme benzer ve aynı zamanda iyi bitkiler de hasar görebilir.

Hedefe yönelik tedavi:

Zararlı ot öldürücü ile zararlı otları doğrudan spreylemek gibidir.

İmmünoterapi:

Topraktaki zararlı otları kontrol altına alan gübre gibidir. Gübre toprağın zenginleşmesini sağlayarak, zararlı otların kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir ve ardından bahçenin sağlığını geri kazanmasına destek olabilir.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım