Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Dr.Nimet Baki Meme Kanseri Taramalarına Devam Ediyor!

Dr.Nimet Baki Meme Kanseri Taramalarına Devam Ediyor!

Kadınlarda Sağlıklı Yaşam Projesi Şalpazarı’nda devam ediyor.Trabzon Umut ve Savaşım Derneğinin Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortak yürüttüğü projeye kadınların ilgisi muhteşemdi.

i4-624x357

Şalpazarı İlçe Hastanesi bahçesine getirilen mobil tarama aracı 3 hafta süre ile 40 yaş üstü bayanlarda meme kanseri tarama yapacağı bildirildi. Bu amaçla bayanlardan rahim ağzı kanserine karsı doku örneği ve meme kanserine karşı  mamografi çekilmeye başlandı.

Şalpazarı İlçe Hastanesi`nde düzenlenen tanıtım kokteyline Kaymakam Zihni YILDIZHAN,Trabzon Umut ve Savaşım Derneği Başkanı Dr.Nimet BAKİ , Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Kemal SÜLEYMAN, Halk Sağlığı Müdürü Dr.Köksal HAMZAOĞLU, Müdür Yard. Dr.İbrahim ERBAY İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Muhsin KÜÇÜK ve . Şalpazarı İlçe Hastanesi eski Başhekimi Dr. Özgür VURAN ,Şalpazarı ASM Doktorlarından Dr.İlhan GÜNAYDIN ,Dr.Birsen GÜNAYDIN,Dr.Hatice KANDEMİR BABUTÇU,Dr.Fikret MOLLAMEHMETOĞLU,Dr.Yurdaer KARADEMİR, KETEM Doktorları ve hemşireleri katıldı.

 

Yoğun ilgiden oldukça memnun olduğunu belirten Dr.BAKİ Trabzon’da Halkın bu konuda duyarlı davrandığını belirtti.Ülkenizde yılda en az 20.000 kişinin meme kanseri teşhisi aldığı bilinmektedir ve maalesef vakaların büyük bir bölümü geç evrelerde teşhis edilmektedir.Meme kanseri yurt çapında kadınlarda en sık görülen kanserlerdir. Şalpazarı’ndan sonra 

892011_10151549767274696_1288783113_o

aracın Tonya’ya oradan da tüm ilçelere gideceğini ifade eden Dr.Nimet BAKİ tüm Trabzon halkına kansersiz sağlıklı günler diliyorum.Tarama bir saatinizi , kanser hayatınızı alır diyerek tüm kadınları taramaya katılmaya davet ediyorum dedi.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım