Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Dr. Nimet Baki – Yönetim Kurulu Başkanı

Dr. Nimet Baki – Yönetim Kurulu Başkanı

1966 ta Samsun ‘da doğdu. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite  tahsilini  Samsun ‘da tamamladı..Samsun ,Bitlis ve Trabzon  da  farklı birimlerde yöneticilik ,muayenejhane hekimliği,acil ve sağlık ocağı, çalışan hekim   olarak görev yaptı.. 11 yıl Trabzon ‘un  Yomra ilçesinde Sağlık grup Başkanlığı görevini yürüttükten sonra .2009 yılından beri Yomra ‘da aile hekimi olarak çalışmaktadır. Çalışma hayatında birçok projede aktif olarak görev aldı.

Kanser Hastalarının Savunuculuğunu yapan Trabzon da  Umut ve Yaşam  Derneğini kurdu.Çevre, kadınlar, çocuklar ve kanser hep çalışma alanı oldu. Kansere Karşı El ele Federasyonunun kurucu üyesi olup,,Karadeniz Bölge temsilciliğine seçildi.

Trabzon’da kanser konusunda farkındalığı arttırmak için kanser tarama projeleri, halk eğitimleri, yarışmalar,, yürüyüşler, kermesler,resim sergileri, sanat geceleri organize etti. Kanser hastalarına maddi, manevi, psikolojik destek sağlamayı ilke edindi.

2007 yılında Türkiye de ilk olan Kadınlarda Servikal Kanser Tarama projelerinin koordinatörlüğünü yaptı.2010 yılında Türkiye de ilk olan“ Mobil Araçta Kadınlarda Meme Kanseri Tarama Projesi  ” ile devlet politikalarına öncülük etti. 2008 ve 2013 yılında Kanserle Savaş Daire Başkanlığı tarafından yılın stk sı ödülünü aldı.
Umut ve Yaşam Derneğinin kuruvcu başkanı, Kansere Karşı El Ele Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ECPC Avrupa Kanser Hastaları Birliği Türkiye STK üyesi, ESMO) Kanser Birliği Üyesi ,APOCP  Asya Pasifik Ülkeleri Kanser Birliği Türkiye STK üyesi gibi…Ulusal ve Uluslararası pek çok meslek örgütünün üyesidir.
Hobileri: Haber ve kitap Okumak,Sinema-Müzik dinleme-Yüzme ve değişik yerleri gezmek olup evli ve iki çocuk annesidir.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım