Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Bütün Türkiye El Ele Kansere Güle Güle

Bütün Türkiye El Ele Kansere Güle Güle

Umut ve Yaşam Derneği Türkiye genelinde kansere farkındalık yaratmak için ” Bütün Türkiye El Ele Kansere Güle Güle ” projesini başlattı.

Umut ve Yaşam Derneği, İlkokl,ortaokul ve liseleri kapsayan projesini Milli Eğitim Bakanlığı onayıyla başlattı.Proje Türkiye’nin çeşitli illerindeki okullarda gerçekleştiriliyor. Öğrencilere kanser hakkında sunumlar yapılarak bilgiler verilyor ve kanserde erken teşhisin önemi anlatılıyor.

Oyuncağını Getir Kitabını Al

Kanser hakkında bigilendirilmeler yapılırken öğrenciler de sosyal sorumluluk projesi içine dahil ediliyor. Öğrenciler proje kapsamında kanserle savaşan küçük savaşçılar için topladıkları oyuncakları getirip kitap alıyorlar. Toplanılan oyuncaklar Türkiye’nin çeşitli illerinde tedavi gören çocuklara hediye ediliyor.
Umut ve Yaşam Derneği yönetim kurulu başkanı Dr.Nimet Baki beraberindeki dernek gönülleri Trabzon Kaşüstü Ortaokulu’nda kanser hakkında öğrencileri bilgilendirdiler. Dr.Nimet Baki, öğrenci ve öğretmenlere kanser ve dernek hakkında sunumlar gerçekleştirdi. Kanserde erken teşhisin önemini vurguladı. Sunum sonunda öğrencilerin küçük savaşcılar için getirdiği oyuncaklar alınarak kitaplar hediye edildi.

Umut ve Yaşam Derneği yönetim kurulu başkanı Dr.Nimet Baki:

” Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Türkiye geneli yürüttüğümüz, öğrencileri kanser konusunda bilinçlendirmek ve öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla sürdürülen projemizin Trabzon ayağında Kaşüstü Ortaokulunda gerçekleştirdik.Türkiye’nin çeşitlli illerinde gönüllerimiz seminerlerine devam ediyor.
”Bütün Türkiye El Ele Kansere Güle Güle” adlı projemizin amacı hem öğrencileri kanser hakkında bilinçlendirmek,kansere farkındalık yaratmak hem de öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktır.
Öğrenciler küçük savaşçılarımız için oyuncaklar verip yerine bizlerden kitap alıyorlar.Bizler de bu oyuncakları Türkiye’nin çeşitli hastanelerinde pediatrik onkoloji servislerinde tedavi gören küçük savaşçılarımıza hediye ediyoruz.Projede büyük emeği geçen proje koordinatörümüz Serdar Dağaşan Bey’e ,Misafirperverliğinden dolayı Kaşüstü Ortaokulu Müdüresi Hülya Hanım’a ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım