Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

Avrasya Maratonu’nda Dr. Nimet BAKİ de koştu!

Avrasya Maratonu’nda Dr. Nimet BAKİ de koştu!

avrasya-maratonu

Asya’dan Avrupa’ya 8,5km meme kanseri farkındalığı için yürüyerek geçtik.

34. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu halk yürüyüşüne Dr. Nimet BAKİ, kanser daire başkanı Doç.Dr. Murat GÜLTEKİN, kanser dairesinde çalışan doktorlar, hemşireler, sivil toplum örgütleri ile birlikte katıldılar.

 Altunizade Köprüsü’nün altında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından startı 

verilen ve 100 bin kişiyle sınırlandırılan halk yürüyüşüne katılanlar, Boğaziçi Köprüsü’ne yöneldi.

Katılımcılar, güzel havayla birlikte köprüdeki farklı etkinlikler sayesinde keyifli anlar yaşadı. Yürüyüş, köprü geçişinin ardından Barbaros Bulvarı sapağından Beşiktaş’a doğru devam etti. Ellerindeki Türk bayraklarıyla yürüyüşe katılan binlerce kişi, parkuru BJK İnönü Stadı’nın yanında tamamladı. Bitiş noktasına gelen katılımcılar, burada da hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

maraton

-Sosyal sorumluluk etkinlikleri-

 Trabzon Umut ve Savaşım Derneği Başkanı Dr. Nimet BAKİ bizler meme kanserine karşı dikkat çekmek için yürüyüşe katıldık. Yürüyüş esnasında katılımcılara kanser dairesi tarafından pembe tişörtler, pembe balonlar dağıtıldı.

-Meme kanseri değil geç kalmak öldürüyor

Kadınların belirti vermeden hekime başvurmaması meme kanserinde tedaviyi güçleştiriyor Erken evrede teşhis edilen meme kanserinde tam tedavinin mümkün olduğunu dikkat çekerekten yeni geliştirilen ilaçlar sayesinde artık kadınların korkulu rüyası olan memenin alınmasına gerek kalmadığı müjdesini verdi.

Öte yandan, tüm koşular ve halk yürüyüşü için yurt dışından yaklaşık 20 bin kişinin kayıt yaptırdığı, katılımcıların yakınlarıyla birlikte yaklaşık 40 bin kişinin İstanbul’a geldiği ifade edildi.

 

Koşunun startı verildikten sonra yoğunluğun azalmasıyla Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçen Dr. Nimet BAKİ, yürüyüş sırasında aktivitelere katılarak, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Dr. Nimet BAKİ, yürüyüşünü köprü bitiminde sonlandırdı

 

Kaynak: http://www.akcaabatinsesi.com/avrasya-maratonunda-dr-nimet-baki-de-kostu.html

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım