Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

8 Farklı Ülkeden 70 Katılımcı Kanserle Mücadele Yollarını Konuştu.

8 Farklı Ülkeden 70 Katılımcı Kanserle Mücadele Yollarını Konuştu.

BMS Firması tarafından düzenlenen 5. CEETH ONCOLOGY Patient Advocacy Gropup Forum toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Türkiye’de faaliyet gösteren 5 dernek de katıldı. Umut ve Yaşam Derneği’nin de katıldığı toplantıda 8 farklı ülkeden 70 katılımcı kanserle mücadele yollarını konuştu.

Yurt dışı ve yurt içinde çalışmalarını sürdüren kanser dernekleri tecrübelerini ve çalışmalarını birbiriyle paylaştı. Katımlıcı dernekler sunum yaparak dernek ve çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Umut ve Yaşam Derneği adına sunum yapan dernek yönetim kurulu başkanı Dr.Nimet Baki,Umut ve Yaşam Derneğini ve yapmış oldukları projelerden bahsetti.

Katılımcı dernekler; hasta savunuculuğu bilinci,hasta pskilojisi,hastaların maddi ve manevi olarak güçlendirilmesi,derneklerin sosyal medyayı kullanma gibi workshoplara katıldı.

Umut ve Yaşam Derneği yönetim kurulu başkanı Dr.Nimet Baki workshop sonrası toplantı hakkında görüşlerini bildirdi. Baki; ‘’ Bizim gibi hasta derneklerinin neler yaptıklarını öğrenmek,bilgi paylaşımında bulunmak,bu güne kadar gönüllülük esasıyla yapmış olduğumuz biçok etkinliklerimizin yurt dışındaki dernekler tarafından yapıldığını görmek bizleri mutlu etti.Yapılan workshop çalışamaları çok faydalı oldu.Böyle güzel ve faydalı bir toplantıyı organize eden BMS yetkililerine çok teşekkür ederiz.’’ diye konuştu.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım