Adres:

Yalıncak Mah. Ana Cad. Twinpart Sitesi A Blok Ortahisar/Trabzon

Email:

iletisim@umutveyasam.org

21 Aylık Ömrü Kaldığı Söylenen Kadının Kanseri Yenmesini Sağlayan Şaşırtıcı Diyet

21 Aylık Ömrü Kaldığı Söylenen Kadının Kanseri Yenmesini Sağlayan Şaşırtıcı Diyet

 

Bu, iki çocuk annesi Kathy Mydlach-Bero’nun önce meme kanseri olarak başlayan sonra neredeyse tüm vücuduna sıçrayan kanserden kurtulma hikayesi.

41 yaşındayken 2005 yılında meme kanseri teşhisi konulan kadın kemoterapi dahil tüm tedavileri deniyor ancak bunların hiçbiri işe yaramıyor.

Doktorlar 21 aylık ömrü kaldığını söylese de o pes etmiyor ve iddiasına göresadece beslenmesini değiştirerek içindeki düşmanı yeniyor.

Şimdi aradan 13 yıl geçti, Kathy hayatta ve hiç olmadığı kadar sağlıklı.

13 yıl önce 21 ay ömrü kaldığı söylenen bir anne

ki çocuk annesi Kathy’nin hayatı 2005 yılında meme kanseri teşhisiyle alt üst oluyor. Hemen tedaviye başlanıyor, kemoterapi, ameliyat, ışın tedavisi gibi birçok işlemden geçiyor ancak ilk teşhisinin üzerinden 11 ay geçmişken Kathy kötü bir haber daha alıyor. Doktorlar boynunda ve başında tümörler tespit ediyorlar.

Doktorlar ona 21 aylık ömrü kaldığını söylüyorlar. Kathy tedaviye devam ediyor ancak ilaçlar vücudunun sağlam bölgelerini de zamanla etkilemeye başlıyor. “Karaciğerim ve böbreklerim iflas ediyordu. Kalbim ve akciğerim ise zarar görmüştü” diye anlatıyor o günleri Kathy.

Kanser düşmanı bu diyette hangi besinler var?

Ama Kathy pes etmiyor ve kanseri yenmek için alternatif bir yol denemeye karar veriyor. “Onkologuma bu tedavilerden çok sıkıldığımı ve bırakacağımı söyledim. Çünkü öyle ya da böyle ölecektim ve bu şekilde ölmek istemiyordum” diyor Kathy.

Bir arkadaşının tavsiye ettiği antianjiojenik besinlerden (Tümörlerin geliştiği alanda yeni kan damarlarının oluşumunu engellemek suretiyle kanser hücrelerinin beslenmesini önleyerek yok ettiği söylenen besinler) oluşan bir diyete başlıyor ve sadece bu yiyeceklerle besleniyor. İddialara göre bu besinler kanserin yayılmasını yavaşlatma özelliğine sahipler.

Listedeki yiyecekler ise şöyle: Yeşil çay, enginar, böğürtlen, yaban mersini, ananas, greyfurt, karnabahar, ginseng, zerdeçal, maydanoz, üzüm çekirdeği yağı, bitter çikolata, domates, ahududu, sarımsak, kiraz, limon, kale, Brüksel lahanası, meyankökü, maitake mantarı, balkabağı, küçük Hindistan cevizi, soya fasulyesi, çilek, kızılcık, elma, portakal, siyah üzüm, brokoli, Çin lahanası, lavanta, zencefil, zeytinyağı.

Kathy bu yiyecekleri düzenli olarak tüketmeye başlıyor ve kanser gerçekten de yayılmasını durduruyor. Öyle ki doktorları bile buna çok şaşırıyor.

Şimdi aradan 13 yıl geçti ve Kathy kanseri tamamen yendi. Şimdilerde diğer kanser hastalarıyla hikayesini ve bu diyeti paylaşarak onlara yardım etmeye çalışıyor.

Hatta Harvard Üniversitesi de bu diyetin kanser üzerindeki etkilerini araştırmaya başladı. Umarız ileride güzel haberler alabileceğiz.

Ama her zaman dediğimiz gibi kansere karşı bulunan çözümler her ne kadar ilgi çekici ve umut verici olursa olsun, her bünyede aynı etkileri yaratması çok olası değil. Bu yüzden uygulamak istediğiniz her türlü yöntemle ilgili olarak öncelikle kendi doktorunuza danışın ve onun tavsiyeleri doğrultusunda hareket edin.

Umut ve Yaşam Derneği

resmi web sitesine hoş geldiniz!

 

Kuruluşumuzdan bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan tüm değerli gönüllülerimize, bağışçılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz!

Sitede Ara
Search
Bu Yazıyı Paylaşın
Küçük bağışlar büyük mutlulukların habercisidir. :)
Kanser Hastalarımıza Hep birlikte Umut Olalım